Far Cry – wkrótce Mod SDK i nowy patch

Firma UbiSoft zapowiada rychłą publikację darmowego narzędzia do tworzenia modyfikacji gry 'Far Cry', nowego patcha i oprogramowania dla serwerów przeznaczonych do wieloosobowych rozgrywek w Sieci.

Na oficjalnej stronie poświęconej grze 'Far Cry', UbiSoft informuje, że już niebawem, bo 14 czerwca br., do rąk fanów gry trafi 'Mod Software Development Kit' (w skrócie SDK), oprogramowanie, które umożliwi graczom tworzenie modyfikacji tej popularnej gry. Zapowiadany SDK ma zawierać także wiele dodatkowych, gotowych komponentów, które ułatwią fanom tworzenie modyfikacji.

Mniej więcej w tym samym czasie wydawca planuje również udostępnić kolejną łatę, która zaktualizuje grę do wersji 1.2. Patch ma pojawić się pomiędzy 7. a 14. czerwca br., a zawierać będzie szereg poprawek oraz kilka nowych opcji, które mają usprawnić i uatrakcyjnić rozgrywkę.

Natomiast w okresie od 15-18 czerwca, UbiSoft opublikuje darmowe oprogramowanie, przeznaczone dla osób mających zamiar udostępniać dedykowane rozgrywkom wieloosobowym w 'Far Cry' serwery. Oprogramowanie będzie dostępne w wersjach na serwery działające na systemach Windows i Linuks.