FastPictureViewer 1.5 - błyskawiczna przeglądarka zdjęć

FastPictureViewer przyda ci się, jeżeli często przeglądasz duże zbiory zdjęć. Ta prosta w obsłudze aplikacja wyposażona została w funkcje oraz mechanizmy wykorzystujące w pełni możliwości komputera oraz przyzwyczajenia użytkowników. Wszechstronność programu potwierdzają narzędzia hurtowej obróbki danych oraz obsługa formatów RAW

Werdykt PC Worlda
FastPictureViewer 1.5

FastPictureViewer 1.5

Idealne narzędzie do przeglądania i zarządzania dużymi zbiorami zdjęć. Mile zaskakuje duża szybkość działania. Szkoda, że wersja bezpłatna pozbawiona została kilku przydatnych funkcji

Zalety

- bardzo duża szybkość działania

- obsługa szerokiego zestawu formatów graficznych

- funkcje hurtowej obróbki danych

- reguły ułatwiające zarządzanie plikami

Wady

- zbyt wysoka cena wersji komercyjnej

- miejscami mało intuicyjna obsługa zaawansowanych narzędzi

Cena: bezpłatny

Info: FastPicture Viewer

FastPictureViewer 1.5 to niewielka, szybka i bardzo funkcjonalna przeglądarka plików graficznych. Wyświetla zdjęcia na pełnym ekranie i w oknie. Ma wbudowane mechanizmy zarządzania profilami kolorów i funkcje do najprostszej obróbki plików graficznych.

FastPicture Viewer adresowany jest do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, obróbką grafiki czy zarządzaniem zbiorami zdjęć. Uproszczony do granic możliwości interfejs pozwala koncentrować się jedynie na plikach i nie tracić czasu na obsługę aplikacji. Wersje 32 oraz 64-bitowe gwarantują, że program wykorzysta wszystkie możliwości najnowszych systemów operacyjnych. O profesjonalnych zastosowaniach narzędzia świadczy możliwość zarządzania kolorami i obsługa profili ICC w wersjach 2, 4 oraz formatu WCS. Program współpracuje również z zainstalowanymi w komputerze profilami wyświetlania monitorów. Zarządzanie biblioteką obrazów ułatwiają proste w obsłudze funkcje kopiowania, przenoszenia i kasowania plików. Dotyczy to zarówno pojedynczych grafik, jak również ich hurtowej obróbki. Zgodność z przemysłowymi, używanymi w wielu miejscach standardami Adobe XMP oraz Microsoft Photo Rating pozwala oceniać i tagować poszczególne pliki. Umożliwia to także wygodniejsze i bardziej efektywne współdzielenie prac z innymi osobami. Obsługę wielu zdjęć równocześnie ułatwiają skrypty oraz konfigurowalne reguły.

Niewątpliwą zaletą FastPicture Viewera jest szeroki zakres obsługiwanych formatów plików. Program rozpoznaje ponad 40 różnych rozszerzeń. Współpracuje również z prawie 400 aparatami fotograficznymi, co pozwala czytać zapis ich matryc w formatach RAW. Zaskakuje niewiarygodna wydajność i szybkość działania przeglądarki. Umożliwiają to równio specjalne funkcje jak i obsługa sprzętowego wspomagania wyświetlania. Specjalnie opracowane kodeki pozwalają na błyskawiczne i jednocześnie zachowujące bardzo wysoką jakość skalowanie. Współpraca z wieloma monitorami pozwala na wygodniejsze przeglądanie zasobów.

W najnowszej wersji FastPicture Viewera dodano możliwość przeglądania dwuwymiarowych wersji plików formatu Fuji Real 3D i zoptymalizowano kod programu pod kątem pracy na procesorach Intel Atom oraz obsługujących rozszerzenie Intel AVX. Usunięto także błąd związany z automatyczną orientacją fotografii na podstawie informacji zapisanych w meta danych EXIFF. Poprawiono działanie funkcji File Utilities w zakresie eksportu obrazów do różnych formatów.

Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Wariant bezpłatny przeznaczono do użytku domowego i pozbawiono obsługi formatów RAW oraz możliwości współpracy z zewnętrznymi dekoderami. Za komercyjny należy zapłacić 40 dolarów, razem z kodekami już 50. Trial działa 30 dni. Dla początkującego użytkownika zaskakujący może okazać się interfejs programu. Na pierwszy rzut oka aplikacja nie ma żadnych funkcji. Po chwili okazuje się jednak, że ukrycie zaawansowanych narzędzi to działanie zamierzone.