FastStone 2.40 - pełna wersja graficznej przeglądarki

Przeglądarka, konwerter i edytor plików graficznych w jednym, czyli aplikacja FastStone, ukazała się w wersji finalnej 2.40. W najnowszym wydaniu programu znalazł się m.in. system przechwytywania ekranu z obsługą kilku monitorów oraz funkcja oznaczania obrazków za pomocą tekstu i znaków wodnych oprawionych w ramki. Ponadto, w najnowszej edycji dodano opcję wyświetlania plików wideo (AVI, MPG, MPEG, WMV, MOV) w przeglądarce jako miniaturek, jak również wyeliminowano błędy i wprowadzono kilka poprawek.

FastStone 2.40 to szybka i bardzo wygodna przeglądarka plików graficznych. Posiada ładny, nowoczesny interfejs (można zmienić jego wygląd za pomocą skórek) i dopracowane opcje fotoretuszerskie. Te ostatnie nie oferują może nadzwyczajnych możliwości, ale zawierają wszystkie potrzebne narzędzia: obracanie, kadrowanie, edycję jasności i kontrastu, a nawet narzędzia do przetwarzania wsadowego, co czyni go przydatnym również dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

FastStone 2.40 - pełna wersja graficznej przeglądarki

FastStone Image Viewer 2.40 Final

Niestety program obsługuje niezbyt imponującą ilość formatów plików graficznych: JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TAG, EMF, PXM, WBMP i zapisywanie w plikach: TIFF, GIF, PCX, BMP, ICO, PNG, TGA, PXM, WBMP, JPEG, JPEG2000, PS, EPS, PDF.