FastStone 2.40 - pełna wersja graficznej przeglądarki

Przeglądarka, konwerter i edytor plików graficznych w jednym, czyli aplikacja FastStone, ukazała się w wersji finalnej 2.40. W najnowszym wydaniu programu znalazł się m.in. system przechwytywania ekranu z obsługą kilku monitorów oraz funkcja oznaczania obrazków za pomocą tekstu i znaków wodnych oprawionych w ramki. Ponadto, w najnowszej edycji dodano opcję wyświetlania plików wideo (AVI, MPG, MPEG, WMV, MOV) w przeglądarce jako miniaturek, jak również wyeliminowano błędy i wprowadzono kilka poprawek.

FastStone 2.40 to szybka i bardzo wygodna przeglądarka plików graficznych. Posiada ładny, nowoczesny interfejs (można zmienić jego wygląd za pomocą skórek) i dopracowane opcje fotoretuszerskie. Te ostatnie nie oferują może nadzwyczajnych możliwości, ale zawierają wszystkie potrzebne narzędzia: obracanie, kadrowanie, edycję jasności i kontrastu, a nawet narzędzia do przetwarzania wsadowego, co czyni go przydatnym również dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

FastStone Image Viewer 2.40 Final

FastStone Image Viewer 2.40 Final

Niestety program obsługuje niezbyt imponującą ilość formatów plików graficznych: JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TAG, EMF, PXM, WBMP i zapisywanie w plikach: TIFF, GIF, PCX, BMP, ICO, PNG, TGA, PXM, WBMP, JPEG, JPEG2000, PS, EPS, PDF.


Zobacz również