Fedora 8 - zaczyna się!

Pojawiło się wydanie Alpha 1 systemu Fedora 8. Chociaż pierwsze wydanie testowe jest dalekie od doskonałości, to daje ono dobry zarys nowych funkcji zawartych w ósmej edycji jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linux na świecie.

Jedna z tapet dla nowej szaty graficznej Gnome, zaproponowana na forum Fedora

Jedna z tapet dla nowej szaty graficznej Gnome, zaproponowana na forum Fedora

Ostatnia premiera stabilnej wersji Fedora 7 była znacznym sukcesem. Od tamtego czasu rozpoczęto prace nad udoskonalaniem najnowszego dzieła Fedora Project. Ósma edycja przyniesie ze sobą powiew świeżości. Najbardziej widoczną zmianą będzie nowa szata graficzna środowiska graficznego Gnome o nazwie Nodoka oraz zaimplementowane KDE 4.0. Dużo zmieni się w narzędziach administracyjnych, które mają być jeszcze prostsze w obsłudze. Pojawi się również rozszerzone wsparcie dla urządzeń bluetooth oraz platform mobilnych (oczywiście chodzi głównie o laptopy). System będzie zawierał TeXLive 2007 oraz obsługiwał serwer Pulse Audio. Nie można także zapomnieć o możliwości bezpiecznego, zdalnego zarządzania maszynami wirtualnymi (Xen, KVM, QEMU).

Według oficjalnych danych wydania Alpha 2 i 3 ukażą się kolejno 6 września i 4 października. Premiera stabilnej Fedory 8 zaplanowana jest na 8 listopada. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu Fedora.