Ferguson D-660

Solidnie wykonany odtwarzacz DVD o atrakcyjnym wyglądzie i sporych, jak na niewielką cenę, możliwościach.

Solidnie wykonany odtwarzacz DVD o atrakcyjnym wyglądzie i sporych, jak na niewielką cenę, możliwościach.

Ferguson D-660 to tani odtwarzacz DVD/DivX. Obudowa tego niskiego, srebrnego urządzenia (dostępna jest też wersja czarna) została zbudowana z dobrych tworzyw. Jest sztywna, solidna i prezentuje się atrakcyjnie. Okrągły wyświetlacz pełni rolę raczej symboliczną, bowiem z odległości kilku metrów niewiele na nim widać. Odtwarzacz wyposażono w dobry zestaw wyjść audio-wideo. Są wśród nich łącza komponentowe z progresywnym skanowaniem i Euroscart z RGB. W sekcji audio znalazło się wyjście analogowe 5.1, za pośrednictwem którego można D-660 podłączyć do zestawu aktywnych kolumn i w ten sposób stworzyć kino domowe bez kupowania amplitunera. Nie skorzystają z tego rozwiązania miłośnicy filmów ze ścieżką audio w DTS, bo w odtwarzaczu zabrakło tego dekodera. Zaskakująco dobre, jak na tę kategorię cenową, są zastosowane w tym urządzeniu przetworniki audio-wideo. Za sygnał wideo odpowiada dobry procesor o rozdzielczości 12 bitów i próbkowaniu 108 MHz.

Ergonomiczny sterownik. Pewne działanie, duży zasięg.

Ergonomiczny sterownik. Pewne działanie, duży zasięg.

Generowany obraz może być bez przeplotu, jest precyzyjny, stabilny i kontrastowy, choć widoczne są pewne niedoskonałości. Poziome linie nie są perfekcyjnie wygładzone, a nasycenie barw jest nieco za małe (można je co prawda zwiększyć z poziomu menu, jednak wtedy kolory stają się nienaturalnie jaskrawe). Ogólnie jednak oferowany przez odtwarzacz obraz zasługuje na dobrą ocenę. Dobre jest również jego brzmienie - dynamiczne i prawidłowo zrównoważone. Nie zachwyca natomiast obsługa DivX/XviD. Pliki z napisami .txt muszą mieć identyczne nazwy jak pliki wideo, a filmy w formacie XviD o wysokim bitrate (ilość przesyłanych danych/s) nie są płynnie odtwarzane. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest to, że przy odczycie filmów następuje automatyczne skalowanie obrazu do pełnego rozmiaru ekranu (nawet jeśli np. DivX zapisany jest w niższej rozdzielczości).

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 239 zł

Dystrybutor Telstarhttp://www.telstar.com.pl

Wymiary 43 x 3,8 x 25,7 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, DivX, XviD, progresywne skanowanie

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, cyfrowe audio (elektryczne), analogowe audio 5.1

Dlaczego

Solidna budowa, dobra jakość obrazu. Niedopracowane odtwarzanie XviD.

Główni rywale

Manta Emperor III 200 zł

Atrakcyjnie wyglądający i dobrze wykonany odtwarzacz DVD/DivX. Niedopracowane oprogramowanie do obsługi DivX i XviD.

Wiwa HD238 229 zł

Odtwarzacz sprawnie obsługujący DivX-y (ale bez kodowania QPEL i GMC) i pliki z napisami .txt. Jakość obrazu i dźwięku na poprawnym poziomie.