Ferguson D-780 HX

Niedrogi odtwarzacz dvd/DivX oferujący, jak na swoją cenę, bardzo dobrą funkcjonalność i wysoką jakość obrazu.

Niedrogi odtwarzacz dvd/DivX oferujący, jak na swoją cenę, bardzo dobrą funkcjonalność i wysoką jakość obrazu.

Ferguson D-780 HX

Dobrze wyposażony odtwarzacz DVD/DivX, oferujący doskonałą obsługę napisów ekranowych oraz bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku.

Ferguson D-780 HX

Przeciętnie ergonomiczny, wykonany z dobrej jakości materiałów.

Przetestowaliśmy nowy w ofer-cie Fergusona odtwarzacz DVD/DivX - D-780HX, który jest następcą testowanego przez nas wcześniej D-770 HX (KD 4/2007). Dobrze wyposażone urządzenie ma atrakcyjną stylistycznie, bardzo płaską obudowę wykonaną starannie z dobrej jakości materiałów. Na przednim panelu obok wyświetlacza, którego jasność można regulować (lub nawet wyłączyć), za odchylaną klapką umieszczono gniazdo USB. Pozwala ono na odtwarzanie filmów, zdjęć czy plików audio MP3 i WMA z przenośnych dysków flash. Na tylnej ściance obudowy oprócz cyfrowego złącza HDMI, którym można przesyłać obraz i dźwięk, znalazły się wyjścia: komponentowe (z progresywnym skanowaniem), Euroscart, kompozytowe, S-Video oraz analogowe audio 5.1.

Ferguson D-780 HX

Ocena

Oferowany przez D-780 HX obraz jest bardzo dobrej jakości, a sprawnie działający skaler wideo pozwala zwiększyć jego rozdzielczość (na wyjściu HDMI) do trybu 1080i. W porównaniu z poprzednikiem nowy odtwarzacz Fergusona potrafi lepiej obsługiwać DivX-y i polskie napisy w formacie .txt, które mogą mieć inną nazwę niż pliki z filmem i nie muszą być zapisane w tym samym katalogu. Ponadto położenie napisów na ekranie można regulować, a do wyboru są 3 wielkości czcionek. Można też zmieniać kolory znaków, ich obramowania oraz tła. Dostępna jest regulacja opóźnienia/przyspieszenia wyświetlania napisów w trakcie oglądania filmu w zakresie +/-10 s (z dokładnością do 0,1 s).

Główni rywale

Manta DVD034 Lord HDMI 289 zł (3/2007)

Odtwarzacz DVD sprawnie obsługujący DivX-y/XviD-y z napisami w .txt, wyposażony w złącze HDMI.

Manta DVD 025 Prince 3 USB 209 zł (10/2006)

Wyposażony w gniazdo USB odtwarzacz DVD, dobrze obsługujący DivX-y/XviD-y z napisami w .txt

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 300 zł

Dystrybutor Ferguson Sp. z o.o.

Wymiary 43 x 2,3 x 34 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, DivX, XviD, progresywne skanowanie, skaler rozdzielczości obrazu, ustawienia dekodera DD i DPL, MP3

Złącza Euroscart, kompozytowe, S-Video, komponentowe, cyfrowe audio (elektryczne), analogowe audio 5.1, HDMI, USB