Ferguson RW-660

Solidna i niedroga nagrywarka odczytująca także pliki divx.

Solidna i niedroga nagrywarka odczytująca także pliki divx.

Od strony użytkowej nagrywarka Fergusona jest bardzo zbliżona do modelu Manty, którego test publikujemy na stronie 32. Jest to spowodowane zastosowaniem w obu urządzeniach identycznego procesora audio-wideo wyprodukowanego przez LSI Logic. Odpowiada on za dekodowanie i kodowanie dźwięku i obrazu. Jako jeden z nielicznych tak silnie zintegrowanych układów bez problemu radzi sobie z obsługą plików DivX i napisami, także w formacie .txt. Odtwarzanie odbywa się sprawnie, napęd jest szybki, a wyświetlane napisy mają czcionkę o dobrze dobranej wielkości. Niestety, podobnie jak w modelu Manty, nie da się wybrać półprzezroczystego tła lub wyłączyć go całkowicie. Napisy wyświetlane są na czarnym tle, które czasami zasłania istotny fragment obrazu. Ustawień dokonuje się za pomocą łatwego w obsłudze, graficznego menu ekranowego, które w całości przetłumaczono na język polski. Nagrywarkę wyposażono w tuner telewizyjny dobrej jakości, który bez problemu obsługuje standard stereo NICAM i A2. Zaletą modelu Fergusona jest również zastosowanie procesora wideo Domino FX poprawiającego jakość obrazu (także realizującego progresywne skanowanie na wyjściu komponentowym).

Pilot - Duża liczba słabo ergonomicznie rozmieszczonych klawiszy.

Pilot - Duża liczba słabo ergonomicznie rozmieszczonych klawiszy.

Dlaczego - Dobra jakość nagrań, odtwarzanie DivX. Obraz bardzo dobry dzięki procesorowi Domino FX.

Dlaczego - Dobra jakość nagrań, odtwarzanie DivX. Obraz bardzo dobry dzięki procesorowi Domino FX.

Oferowana jakość obrazu jest wysoka - jest on szczegółowy, ostry, z poprawnymi barwami, oraz dobrym kontrastem i co istotne, jest dobry nie tylko podczas oglądania telewizji, lecz również filmów zapisanych w plikach DivX, nie zawsze zakodowanych z najwyższą jakością. Nagrywanie filmów z telewizji czy kamery cyfrowej (jest wejście cyfrowe DV) może być realizowane w 4 trybach jakości zapisu. Dwa pierwsze oferują bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku i pozwalają na zapis odpowiednio 1 i 2 godzin na krążku DVD 4,7 GB. W odróżnieniu od modelu Manty, nagrywarka Fergusona nie ma 3-godzinnego trybu nagrywania. Dwa najsłabsze tryby (4 i 6 godzin) oferują wyraźnie gorszą jakość obrazu.

Obudowa RW-660 została solidnie wykonana, a jej stylistyka może się podobać - ostre, kanciaste formy sprawiają, że prezentuje się elegancko. Niestety producent nie zadbał o wyciszenie pracy wentylatora chłodzącego wnętrze obudowy, który hałasuje tak dokuczliwie, że nawet przy głośnym filmie jego szum jest wciąż słyszalny.

Główni rywale

LiteOn LVW-1105HC+ 699 zł

Niewielka nagrywarka oferująca poprawną jakość obrazu i dźwięku. Sprawnie odtwarza pliki DivX/XviD, ale niedopracowana obsługa napisów.

Manta 012 Emperor Recorder 599 zł

Nagrywarka oferująca dobrą jakość obrazu i dźwięku, odczytująca pliki DivX. Wyposażenie w port USB zwiększa możliwości urządzenia.

Informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 699 zł

Dystrybutor Telstar,http://www.telstar.com.pl

Wymiary 43 x 3,8 x 25,7 cm

Waga 3,5 kg

Funkcje edycja nagranego materiału wideo, 4 predefiniowane tryby jakości nagrań, progresywne skanowanie, odtwarzanie DivX, MP3, WMA, JPEG

Obsługiwane formaty

Odczyt CD-Audio, CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW, SVCD

Zapis DVD+R/+RW, DVD-R/-RW

Złącza 2 x Euroscart, 2 x kompozyt, 2 x S-Video, komponentowe, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), DV