Ferguson RW770HD

Stosunkowo niedroga Nagrywarka DVD z możliwością archiwizacji multimediów na wbudowanym dysku twardym.

Stosunkowo niedroga Nagrywarka DVD z możliwością archiwizacji multimediów na wbudowanym dysku twardym.

Ferguson RW770HD

Wysoka jakość nagrań we wszystkich trybach. Bogate wyposażenie, gniazda USB i DV. Głośno pracujący wentylator.

Nowa nagrywarka Fergusona z twardym dyskiem 160 GB, na którym dzięki 5 trybom można zapisać od 35 do 192 godzin filmów, ma kanciastą obudowę polakierowaną na kolor srebrny. Na jej przednim panelu, pod odchylaną klapką, ukryto kilka gniazd. Oprócz S-Video, kompozytowego i stereo audio znalazło się tu wejście DV przeznaczone do przegrywania na dysk lub płytę DVD nagrań z kamer cyfrowych oraz port USB. Ten ostatni umożliwia podłączenie do urządzenia dysków flash (komunikacja jest jednostronna, tzn. można przegrywać multimedialne pliki do nagrywarki, ale nie można wykonać podobnej operacji w drugą stronę). Ferguson RW-770HD sprawnie odczytuje nie tylko filmy DVD-Video, ale i DivX-y z polskimi napisami w plikach .txt. Wyświetlanej czcionki nie można modyfikować, lecz jej rozmiar i kształt są dobrze dobrane. Pliki z napisami nie muszą mieć takiej samej nazwy jak z filmem i znajdować się w tym samym katalogu. DivX-y, podobnie jak pliki audio i zdjęcia cyfrowe, można przegrywać na dysk twardy.

Ferguson RW770HD

Przeciętnie ergonomiczny, wykonany z dobrych materiałów.

Największą zaletą RW-770HD są jednak rewelacyjnie skuteczne algorytmy kompresji. To, że nagrywany obraz ma wysoką jakość w dwóch najlepszych trybach zapisu nie dziwi, ale w tym modelu naprawdę dobrą jakość ma nawet w najsłabszym trybie SLP.

Ferguson RW770HD

Werdykt

Urządzenie Fergusona oferuje także funkcję oglądania telewizji z przesunięciem czasowym - po wciśnięciu przycisku nagrywania wszystkie programy telewizyjne, nawet jeśli będziemy zmieniali kanały, zostaną zapisane w buforze (maksymalnie 6 godz.). Jeśli zechcemy przenieść określony fragment nagrania z bufora na dysk lub płytę, to musimy zaznaczyć jego początek i koniec (można także przegrać całą zawartość bufora). Wykonywanie tych operacji jest dość skomplikowane, a nie pomaga w tym instrukcja obsługi, która użycie przycisków pilota opisuje w języku polskim, podczas gdy dołączony sterownik ma je opisane po angielsku. Jednak najbardziej uciążliwym niedociągnięciem jest zainstalowanie w nagrywarce zbyt głośnego wentylatora.

Informacje

Typ nagrywarka DVD z twardym dyskiem 160 GB

Cena 999 zł

Dystrybutor Telstar

Wymiary 43 x 5,6 x 30 cm

Waga 4 kg

Funkcje edycja nagrań, 6 trybów zapisu, progresywne skanowanie, odtwarzanie DivX-ów, MP3, JPEG, przegrywanie danych na dysk twardy

Obsługiwane formaty Odczyt.CD-Audio, CD-R/-RW, DVD-Video, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW, SVCD, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD-RAMZapis.DVD+R/+RW, DVD-R/-RW

Złącza 2 x Euroscart, komponentowe, 2 x kompozytowe, 2 x S-Video, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), DV, USB

Główni rywale

LG RH265 780 zł (5/2007)

Nagrywarka z 80 GB twardym dyskiem. Brak wejścia DV. Przeciętne algorytmy kompresji. Sprawna obsługa DivX-ów z napisami w .txt. Bardzo dobra jakość generowanego obrazu.

Manta DVD-028 Emperor Recorder 2 1079 zł (2/2007)

Nagrywarka z dyskiem 160 GB, oferująca poprawne algorytmy kompresji. Ograniczone możliwości przegrywania danych. Dobre wyposażenie w gniazda.