Festiwal witryn

Rozpoczęła się trzecia edycja festiwalu International Web Page Awards, wyłaniająca najlepsze witryny internetowe na świecie.

Wczoraj rozpoczął się zdobywający coraz większą popularność festiwal International Web Page Awards. Celem tej niezależnej imprezy jest wyłonienie najlepszych witryn internetowych w kilkunastu przyjętych kategoriach. W tym roku odbywa się już trzecia edycja festiwalu. W 1998 r. do konkursu zgłoszono witryny z zaledwie 13 krajów, natomiast już podczas drugiej edycji wpłynęło 600 zgłoszeń z 21 państw.

Jurorami oceniającymi internetowe ośrodki są graficy i projektanci zgłoszonych witryn. Oceny dokonywane są na podstawie wstępnie przyjętych 26 kryteriów. Każda witryna oceniana jest przez czterech sędziów i oczywiście żaden z nich nie może być twórcą danej strony WWW. W tym roku organizatorzy ustalili kilkanaście kategorii dla ośrodków internetowych. Wśród nich znalazły się między innymi: biznes, rozrywka, sport, finanse, kultura, wiadomości, turystyka, nauka czy też religia. W konkursie International Web Page Awards może wziąć udział dowolna witryna, a termin zgłaszania "prac" mija 30 listopada.

Więcej informacji: www.webpageawards.com/


Zobacz również