Fiat Chrysler Automobiles zamiast samochodów wyprodukuje maski

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych zabiera się za produkcję maseczek.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) dołącza do firm, które zamiast swoich produktów wytwarzają maseczki na twarz. FCA zamierza w ten sposób pomóc pracownikom medycznym na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Fiat Chrysler Automobiles zamiast samochodów wyprodukuje maski

Źródło: fcagroup.com

Koronawirus dotarł do Stanów Zjednoczonych z niewielkim opóźnieniem. W chwili obecnej (24.03.2020) potwierdzona tam niemalże 46,5 tysiąca przypadków zachorowań na COVID-19, a szpitale i placówki medyczne w całym kraju mierzą się z problemami z dostępnością jednorazowych maseczek.

Zobacz również:

  • Hej Google w samochodzie! Limitowane modele Fiat 500 Google Edition

Chcąc walczyć z koronawirusem FCA zwiększa obecnie swoje możliwości produkcyjne ochronnych maseczek na twarz w jednej ze swoich fabryk zlokalizowanej w Azji. Siódmy na świecie pod względem wielkości producent samochodów wstrzymał produkcję w fabryce w Tychach, gdzie zatrudnionych jest około 2,2 tysiąca pracowników. Firma zamierza produkować około miliona maseczek miesięcznie. Produkcja rozpocznie się w najbliższych tygodniach, a maseczki prosto z Azji trafią do potrzebujących pracowników służby zdrowia oraz służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Meksyku.

Maseczki ochronne są niezwykle istotne, ponieważ koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową. Personel medyczny zajmujący się chorymi musi mieć nieprzerwany dostęp do zapasów jednorazowych maseczek.

Fiat Chrysler Automobiles poinformował, że jest w stanie wykorzystać swoje siły produkcyjne, łańcuch dostaw oraz wiedzę inżynierów, aby stłumić rozpowszechnianie koronawirusa.

Dyrektor generalny FCA - Mike Manley w jednym z komunikatów prasowych przekazał, że:

Ochrona naszych ratowników i pracowników służby zdrowia nigdy nie była ważniejsza

Sprawdziliśmy nasze kontakty w całej branży opieki zdrowotnej i było jasne, że istnieje pilna i krytyczna potrzeba stosowania masek na twarz. Zmobilizowaliśmy zasoby grupy FCA, aby natychmiast skoncentrować się na zainstalowaniu zdolności produkcyjnych do produkcji masek i wspieraniu najbardziej potrzebujących na pierwszej linii frontu tej pandemii.

.

Sprawdź, ile kosztuje hulajnoga FIAT F500-F80R.

Źródło: digitaltrends.com