Fifa 12 - znamy datę premiery

EA Sports podało oficjalną datę premiery Fify 12. Gra w wersji na PC, ma się niczym nie różnić od wersji konsolowych. Będzie to pierwszy taki przypadek w historii serii.

Fifa 12

Fifa 12

Fifa 12 ukaże się w Europie 30 września. Trzy dni wcześniej gra trafi na rynek amerykański. EA Sports zapowiada prawdziwą rewolucję, a gra ma być reklamowana pod hasłem "nowy wymiar autentyczności".

Fifa 12 zawierać będzie udoskonaloną fizykę zderzeń oraz precyzyjniejszy drybling, który zwiększy nasze zdolności utrzymywania się przy piłce.

Poprawiona ma być także, sztuczna inteligencja naszych przeciwników. Od teraz będą nas oni łapali w pułapki ofsajdowe, co ma jeszcze bardziej oddać realizm gry.

Kolejną nowością jest EA Sports Football Club. Jest to aplikacja, która umożliwi graczom dostęp do prawdziwego świata futbolu. Jego zawartość będzie na bieżąco aktualizowana pod kątem terminarzy i wydarzeń w ligach świata. Posiadacze Fify 12 będą mogli wspierać swój ulubiony klub w Internecie, grając i rywalizując ze znajomymi i milionami użytkowników w innych krajach.

Fifa 12 ukaże się na następujące platformy: iPhone, iPad, iPod Touch, Nintendo 3DS, Xbox 360, PlayStation Portable, PlayStation 2, PlayStation 3, Wii oraz PC. Co ciekawe, wersja przeznaczona dla komputerów osobistych, nie będzie się niczym różnić od wersji z PS 3 oraz Xboksa 360. Wersja PC będzie dystrybuowana także elektronicznie - poprzez platformę Steam.

Całość brzmi obiecująco... Nerwowo oczekujemy na 30 września ;).