File Backup Watcher - darmowe bezpieczeństwo danych

Program do tworzenia kopii bezpieczeństwa danych - File Backup Watcher 2.8.1 - to bardzo intuicyjne narzędzie, które uchroni twoje dokumenty oraz ważne pliki przed utratą. Zaletą aplikacji jest polski interfejs oraz fakt, iż program jest bezpłatny.

Program potrafi przywracać ważne dane z różnych źródeł - z sieci lokalnej, serwera FTP czy płyty CD. Do funkcji aplikacji należy planowanie zadań o określonej porze, filtrowanie poprzez włączanie lub wykluczanie z tworzonej kopii określonych typów plików oraz tworzenie raportów każdej operacji. Posługiwanie się narzędziem ułatwiają intuicyjne kreatory, które krok po kroku prowadzą użytkownika przez określone etapy.

Aplikacja posiada polski interfejs, jednak wybranie języka polskiego w trakcie instalacji nic nie daje. Należy pobrać plik z polskim tłumaczeniem i rozpakować jego zawartość do folderu, w którym został zainstalowany program. Następnie należy w ustawieniach wybrać w opcjach językowych English (sic!) - w nawiasie powinna być widoczna nazwa pliku fbw_pol.lng. Przy ponownym uruchomieniu programu powinieneś zobaczyć polskie napisy.

Program pozwala na obsługę nagrywarki bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi. Dzięki temu można np. skasować zawartość krążka wielokrotnego zapisu. Podobnie wygląda sprawa kompresji plików do archiwów ZIP, aby zajmowały mniej miejsca.

Na stronie producenta dostępne są również wersje Lite i Professional, jednak za bardziej rozbudowane funkcje trzeba zapłacić.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również