FileMedic - nowy program antywirusowy programistów MkS_Vir

Program antywirusowy MkS_Vir powstał już w roku 1987. Jeszcze na początku pierwszej dekady XXI wieku był bardzo popularny, ale w roku 2011 firma MKS została zmuszona do ogłoszenia upadłości. Teraz jego programiści pracują nad stworzeniem nowego programu antywirusowego FileMedic.

MkS_Vir 2002

Firma MKS ogłosiła upadłość w roku 2011, ale jej programiści postanowili stworzyć zupełnie nowe narzędzie zabezpieczające komputer pod nazwą FileMedic. Nad pracą zespołu czuwa Mateusz Sell, syn Marka Sella, twórcy dawnego MkS_Vira. Większościowym udziałowcem powstałej spółki jest Piotr Nowak - właściciel NetArt świadczącego usługi hostingowe (np. nazwa.pl).

Prace nad FileMedic trwały już w roku 2011, ale obecnie firma ogłasza nowy start. Już niedługo udostępniona zostanie oficjalna strona programu i rozpoczną się beta-testy, do których zostaną zaproszeni internauci. Obecnie trwają testy wewnętrzne i dopiero po ich zakończeniu rozpocznie się faza beta z udziałem internautów, na których pomoc liczy Mateusz Sella.

Dział download: Programy antywirusowe

FileMedic będzie programem przeznaczonym dla systemów operacyjnych Windows, Unix, Linux oraz MacOS. Twórcy programu to Polacy oraz zagraniczni specjaliści. Nawiązano także współpracę z firmami śledzącymi i aktualizującymi bazy wirusów z całego świata. Nowy polski program antywirusowych od twórców starego MkS_Vira powinien już wkrótce zostać udostępniony do testów.