FileZilla - popularny klient FTP dostępny w nowej wersji

FileZilla jest aplikacją pozwalającą na transfer danych pomiędzy komputerem a serwerem. Od lat cieszy się dużą popularnością, a z biegiem czasu pojawiają się coraz lepsze usprawnienia i ulepszenia.

FileZilla w najnowszym wydaniu nosi numer 3.9.0.5. Zachowano tu wszystkie elementy, które zadecydowały o jej popularności, czyli obsługę FTP, FTPS i SFTP, wznawianie przerwanego połączenia, kopiowanie z pomocą techniki "Przeciągnij i upuść", obsługę zapory ogniowej (firewall), wsparcie dla IPv6 oraz SOCKS4/5 proxy. Wygodny interfejs przypomina menadżera plików i oferuje takie opcje jak kolejkowanie materiałów do wysyłania/pobierania, ustalanie szybkości transferu danych oraz definiowania własnych komend. Można również skonfigurować interfejs pod swoje indywidualne potrzeby.

FileZilla - popularny klient FTP dostępny w nowej wersji

FileZilla to także manager stron, porównywanie katalogów czy zdalna edycja plików. Ponieważ jest tu w pełni spolonizowany interfejs, nikt nie będzie mieć problemów z obsługą programu oraz wykorzystaniem wszystkich jego możliwości. Najnowsza wersja przynosi sporo usprawnień natury technicznej, dzięki którym aplikacja działa szybciej oraz stabilniej. FileZilla 3.9.0.5 jest do pobrania z tej strony. Warto poznać ten program.