Files by Google z opcją zabezpieczenia wrażliwych plików kodem PIN

Menedżer plików od Google otrzymał właśnie ważną funkcję. Najnowsza wersja pozwala zabezpieczyć pliki kodem PIN.

Aplikacja Files by Google umożliwia użytkownikom Androida szybkie i wygodne zarządzanie plikami na ich urządzeniu. Program otrzymał właśnie nową aktualizacje, która wprowadza jedną niezwykle przydatną funkcję. Mowa o bezpiecznym folderze, który jest chroniony kodem PIN.

Bezpieczny folder w Files by Google
Źródło: theverge.com

Bezpieczny folder w Files by Google

Źródło: theverge.com

Po zdefiniowaniu czterocyfrowego kodu PIN użytkownik może przechowywać w zabezpieczonym folderze wrażliwe dane. Folder automatycznie blokuje się po wyjściu z niego lub minimalizacji aplikacji Files by Google. Zawartość folderu można otworzyć tylko i wyłącznie z aplikacji Files by Google.

Wyszukiwarkowy gigant informuje, że nowa funkcja została zaimplementowana specjalnie dla osób, które współdzielą ze sobą urządzenia z Androidem. Bezpieczne foldery pozwolą przechowywać ważne pliki, takie jak dokumenty tożsamości, w sposób bezpieczny i chroniony przed przypadkowym usunięciem lub udostępnieniem ich na przykład przez dzieci. Rozwiązanie to może pomóc również każdemu, kto chce zachować prywatność "wrażliwych zdjęć".

Portal AndroidPolice zauważył, że przeniesienie pliku do bezpiecznego folderu nie spowoduje, że zniknie on automatycznie z galerii zdjęć lub innych miejsc w telefonie. O jego usunięciu z innych lokalizacji musi zadbać użytkownik.

Szkoda, że funkcja bezpieczny folder w Files by Google nie pozwala na zabezpieczenie folderu za pośrednictwem biometrii.

Google informuje, że najnowsza funkcja dostępna jest od dziś jako beta. AndroidPolice zauważył, ze bezpieczny folder pojawił się w Files by Google w wersji 1.0.323. Google informuje, że z aplikacji korzysta ponad 150 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Zapoznaj się z naszym rankingiem najlepszych menedżerów plików na Androida.

Źródło: theverge.com