Film The Avengers nagrywany za pomocą Apple iPhone?

Hollywood kręci wielkobudżetowe filmy smartfonami? Okazuje się, że tak. Niektóre ujęcia z nadchodzącej adaptacji komiksu The Avengers zostały nagrane właśnie za pomocą iPhone’a. Pojawiły się one w zwiastunie filmu, który jest adaptacją znanej serii komiksowej.

The Avengers

Seamus McGarvey, operator zdjęć do filmu The Avengers przyznał, że film nie był rejestrowany jedynie na profesjonalnych kamerach filmowych.

- Na planie The Avengers zrobiłem kilka ujęć za pomocą iPhone’a i znalazły się one w filmie. Są też w zwiastunie - powiedział McGarvey.

Zobacz również:

  • Te zmiany przyniesie na iPhone'a iOS 17. Wszystko, co Apple zapowiedziało na WWDC 2023
Film The Avengers nagrywany za pomocą Apple iPhone?

The Avengers

The Avengers czyli elita Marvela

The Avengers czyli Mściciele trafią do kin 4 maja 2012 roku. To superbohaterowie ze stajni Marvel Comics - w ich składzie zobaczymy takie sławy jak Iron Man (Robert Downey Jr.), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth) i Hulk (Mark Ruffalo). Każda z tych postaci miała już swój własny film. Warto jeszcze przypomnieć, że Marvel ma już na koncie zrealizowaną serię o przygodach innej grupy superbohaterów czyli X-men.

Pierwszy film kręcony na iPhone?

Chociaż w Mścicielach znajdą się ujęcia z iPhone’a, to jednak nie jest to pierwszy film, w którym użyto smartfonu Apple. W tym samym roku koreański reżyser Park Chan-Wook nakręcił cały film, używając do tego jedynie dwóch iPhone’ów. Night Fishing by kręcony przez 10 dni i kosztował 133 tys. USD. Natomiast produkcja The Avengers zajęła 5 miesięcy i pochłonęła aż 220 milionów USD.

Smartfony przyszłością kina?

Czy iPhone i inne smartfony mają przyszłość w kinie? Oto zwiastun filmu nakręcony za pomocą najpopularniejszego telefonu na świecie. Jakość ujęć z iPhone'a jest naprawdę dobra - zresztą sami zobaczcie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: