Film The Avengers nagrywany za pomocą Apple iPhone?

Hollywood kręci wielkobudżetowe filmy smartfonami? Okazuje się, że tak. Niektóre ujęcia z nadchodzącej adaptacji komiksu The Avengers zostały nagrane właśnie za pomocą iPhone’a. Pojawiły się one w zwiastunie filmu, który jest adaptacją znanej serii komiksowej.

The Avengers

Seamus McGarvey, operator zdjęć do filmu The Avengers przyznał, że film nie był rejestrowany jedynie na profesjonalnych kamerach filmowych.

- Na planie The Avengers zrobiłem kilka ujęć za pomocą iPhone’a i znalazły się one w filmie. Są też w zwiastunie - powiedział McGarvey.

The Avengers

The Avengers

The Avengers czyli elita Marvela

The Avengers czyli Mściciele trafią do kin 4 maja 2012 roku. To superbohaterowie ze stajni Marvel Comics - w ich składzie zobaczymy takie sławy jak Iron Man (Robert Downey Jr.), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth) i Hulk (Mark Ruffalo). Każda z tych postaci miała już swój własny film. Warto jeszcze przypomnieć, że Marvel ma już na koncie zrealizowaną serię o przygodach innej grupy superbohaterów czyli X-men.

Pierwszy film kręcony na iPhone?

Chociaż w Mścicielach znajdą się ujęcia z iPhone’a, to jednak nie jest to pierwszy film, w którym użyto smartfonu Apple. W tym samym roku koreański reżyser Park Chan-Wook nakręcił cały film, używając do tego jedynie dwóch iPhone’ów. Night Fishing by kręcony przez 10 dni i kosztował 133 tys. USD. Natomiast produkcja The Avengers zajęła 5 miesięcy i pochłonęła aż 220 milionów USD.

Smartfony przyszłością kina?

Czy iPhone i inne smartfony mają przyszłość w kinie? Oto zwiastun filmu nakręcony za pomocą najpopularniejszego telefonu na świecie. Jakość ujęć z iPhone'a jest naprawdę dobra - zresztą sami zobaczcie.