Film animowany Dead Space w drodze

Electronic Arts i Starz Media planują produkcję filmu. W wyniku współpracy obu firm powstanie animowany prequel gry Dead Space. Premiera odbędzie się na początku listopada bieżącego roku.

W wyniku współpracy z firmą Starz Media, powstanie film animowany, będący wprowadzeniem do futurystycznej produkcji z gatunku survival horror - Dead Space.

Scenariusz animowanej wersji Dead Space zaczyna się tam, gdzie zakończyła się fabuła komiksów, które zainspirowały twórców gry. W ten sposób zostanie wypełniona luka pomiędzy komiksami a grą. Tematem przewodnim filmu będą wydarzenia związane ze statkiem USG Ishimura. Przewożony na jego pokładzie ładunek, znaleziony w trakcie prac górniczych tajemniczy artefakt, stał się przyczyną nieoczekiwanego ataku ze strony żądnych krwi przedstawicieli obcej cywilizacji. Załoga statku Ishimura będzie musiała stoczyć desperacką walkę o życie...

Przedstawiciele firmy Starz Media negocjują już z potencjalnymi nadawcami w sprawie telewizyjnej emisji filmu na podstawie gry Dead Space. Planowana jest również premiera na DVD. Sprzedaż praw do emisji rozpocznie się na nadchodzących targach MIP-TV w Cannes. Starz Media wykorzysta w promowaniu filmu swój oddział Anchor Bay Entertainment oraz internetowe i bezprzewodowe środki przekazu.

Częścią Starz Media jest studio Film Roman, znane z produkcji takich hitów jak "The Simpsons", "King of the Hill" oraz "Wow! Wow! Wubbzy!". Porozumienie z Electronic Arts otwiera firmie dostęp do rynku gier wideo, który stanowi znakomity grunt do tworzenia nowych przebojowych filmów pełnometrażowych i seriali telewizyjnych.

Dead Space ma być grą akcji utrzymaną w horrorowym klimacie. Użytkownik wcieli się w rolę Isaaca Clarka, inżyniera, który został wysłany by naprawić system komunikacji na górniczym statku kosmicznym. Niestety jego plany szybko ulegają zmianie - okazuje się, że załoga statku jest martwa, a bohater uwięziony w nieprzyjaznym miejscu. Czy uda mu się wydostać? Odpowiedź poznamy w listopadzie, kiedy to odbędzie się premiera Dead Space na Xboksa 360 i PS3.