Film na podstawie serii Borderlands w produkcji, poznaliśmy reżysera

Znany reżyser Eli Roth stanie za kamerą ekranizacji gier Borderlands, a zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Minęło już wiele czasu, odkąd powstał pomysł zrealizowania filmu na podstawie serii gier - Borderlands. Seria FPS-ów studia Gearbox zdobyła miliony fanów na całym świecie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Wstępne prace nad ekranizacją rozpoczęły się już w 2015 roku, niestety, od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Wszystko wygląda jednak na to, że wreszcie doczekamy się realizacji projektu. Właśnie ogłoszono, że produkcja filmu ruszy pod koniec tego roku, a za kamerą stanie Eli Roth.

Reżyser znany jest przede wszystkim z horrorów, takich jak m.in. Hostel i Śmiertelna gorączka, czy współpracy z Quentinem Tarantino nad Bękartami wojny. Dobrą wiadomością jest też, że za scenariusz odpowiada Craig Mazin, twórca m.in. scenariusza do Czarnobyla, zeszłorocznego serialowego hitu od HBO. Nawet lista producentów wykonawczych filmu wygląda imponująco, wystarczy wymienić takie nazwiska, jak Strauss Zelnick - szef Take-Two, czy Randy Pitchford – CEO Gearboxa.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Tiny Tina's Wonderlands. Znakomita przystawka przed Borderlands 4
  • Borderlands 3 za darmo! Sprawdź, jak odebrać grę

Warto też dodać, że Borderlands to nie jedyna marka gier, która ma się doczekać w niedalekiej przyszłości ekranizacji. Niedawno, zatrudniony w głównej roli, Tom Holland potwierdził, że niebawem ruszy produkcja Uncharted. Natomiast w zeszłym roku ogłoszono film na podstawie The Division, który powstaje we współpracy z platformą Netflix.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że film Borderlands nie podzieli losu wielu wcześniejszych ekranizacji gier, które nie przypadły do gustu ani graczom, ani widzom.

Ostatnia część serii – Borderlands 3, ukazała się 13 września 2019 roku, na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

źródło: digitaltrends.com