Film o Gears of War będzie hitem?

Prace nad filmem Gears of War rozpoczęły się już dłuższy czas temu. Historia uczy jednak, że takie ekranizacje są przeważnie kiepskiej jakości. Nie dziwią więc obawy fanów. Producent jednak uspokaja i twierdzi, że film będzie hitem.

Cliff Bleszinski z Epic Games jest obecnie głównym producentem filmu o Gears of War. W wywiadzie udzielonym serwisowi Kotaku, przyznaje on, że większość ekranizacji jest kiepska. Jednocześnie Bleszinski wyraził nadzieję, iż w przypadku Gears of War będzie inaczej.

Jego zdaniem, na korzyść produkcji może działać fakt, że większość osób pracujących przy filmie, jest w wieku przeciętnego gracza (ok. 35 lat). Osoby te same wychowały się na grach komputerowych, nie pozwolą więc zepsuć takiego hitu.

Bleszinski wypowiedział się również o aktorach. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jest to sprawa ważna. Postacie znane nam z gry, imponują posturą fizyczną i wzrostem. Okazuje się jednak, że w przypadku filmu może być inaczej. Głównym priorytetem ma być bowiem charyzma aktorów, a nie ich wygląd.

Póki co wiadomo, że jednym ze sponsorów filmu będzie firma Legendary Pictures (odpowiedzialna za takie produkcje jak "Batman Begins" oraz "The Dark Knight"). Ma ona wyłożyć połowę sumy pieniędzy niezbędnej na produkcję filmu. Drugą część, jak podaje serwis Variety, zabezpieczy New Line Cinema. Reżyserem dzieła ma być Len Wiseman (Szklana pułapka 4).

Czy tym razem słowa znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przekonamy się już latem 2010 roku.