Film o WoW'ie w... WoW'ie

Serwis Detroit News podał ostatnio zaskakującą informację o kilku zapaleńcach kręcących film o grze World of Warcraft. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że twórcy nagrywają swoją produkcję... Bezpośrednio w grze.

Szefem projektu jest amerykański programista A.J. Loiacono. On i jego koledzy już od dłuższego czasu logują się do gry nie po to by się bawić, a po to by wykonać ciężką pracę z jaką przyszło się im zmagać. Mowa tu o kręceniu filmu.

Fabuła opowiada bohaterze, który przemierza świat ratując swoich ziomków z rąk oprawców. Brzmi dosyć banalnie, ale to tylko wstępne zapowiedzi. Twórcy na razie nie chcą zdradzać niczego więcej z gotowego już scenariusza.

Ciekawą sprawą jest budżet filmu. Liczony jest on bowiem w dwóch walutach. Do tej pory twórcy musieli wydać już 10 000 sztuk złota (waluta World of Warcraft), aby trzymać innych graczy z dala od planu filmowego. Dodatkowo dochodzą jeszcze koszty opłacenia aktorów. Ci zarabiają przeciętnie 200 dolarów (waluta USA) za jeden dzień zdjęć.

Premiera filmu została wstępnie zaplanowana na wiosnę przyszłego roku. Co by dużo nie mówić, pomysł wydaje się bardzo ciekawy. Taki film z pewnością zainteresuje wielu fanów World of Warcraft.