Film w kilku krokach

CyberLink poinformował, że podczas zbliżających się targów Consumer Electronic Show w Las Vegas pokaże najnowsze programy do cyfrowej obróbki wideo - PowerDirector Pro 2.5 oraz PowerProducer.

Programy pozwolą zarówno profesjonalistom jak i nowicjuszom na łatwą w obsłudze ingerencję w materiał wideo zapisany cyfrowo. Funkcje oprogramowania obejmują przechwytywanie, edycję, authoring oraz wypalanie płyt z gotowymi filmami.

PowerDirector Pro pozwala na dodanie do filmów efektownych elementów przekształcających materiał źródłowy w ciekawy i profesjonalnie wyglądający film. Nasze dzieła mogą być następnie nie tylko nagrane na płyty CD czy DVD, aplikacja pozwala również na ich umieszczenie w Internecie.

Oprogramowanie występuje w kilku wersjach:

PowerDirector Pro DE (OEM): obsługuje większość popularnych nośników optycznych, zawiera szeroką bazę wypalarek DVD i CD. Obsługiwane formaty to: DVD, VCD, SVCD, oraz miniDVD.

PowerDirector Pro ME (OEM): Przeznaczona dla napędów CD-R/RW.

PowerDirector Pro VE (OEM): Wersja uproszczona. Pozwala jedynie na wypalanie krążków CD-R/RW z filmami w formacie VCD.

O ile PowerDirector jest solidnym i rozbudowanym narzędziem edycyjnym, to PowerProducer skierowany jest do tych użytkowników, dla których liczy się łatwość i szybkość przygotowania filmu do nagrania na płytę DVD bądź CD. W kilku krokach można podzielić filmy na rozdziały oraz dodać menu.

PowerProducer kosztuje 50 USD, a PowerDirector Pro 100 USD.