Film zamieszczony w Sieci przyczyną kłopotów nastolatków

Zamieszczanie plików filmowych w Sieci jest obecnie bardzo popularnym sposobem na "zaistnienie" i zdobycie sławy wśród ogromnej rzeszy Internautów. Niestety okazuje się, że niektóre nagrania są nieprzemyślane. Nie dość, że nie prezentują one niemal żadnej wartości artystycznej to jeszcze mogą wpędzić autorów w poważne tarapaty. Z taką właśnie sytuacją zetknęła się Policja w Sochaczewie.

Na jednym z portali internetowych zamieszczony został film nagrany przez grupę nastolatków. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że materiałem tym zainteresowali się sochaczewscy policjanci z zespołu ds. nieletnich. Na filmie widać bowiem jak młodzi ludzie niszczą budynki oraz zrzucają z dachu ukradziony wcześniej rower.

Funkcjonariusze szybko ustalili "bohaterów" filmu. Są to nastoletni mieszkańcy Sochaczewa w wieku od 16 do 17 lat. Znali się z gimnazjum, a film nakręcili kiedy byli jeszcze jego uczniami. Warto nadmienić, że autorzy nagrania nadali mu sugestywny tytuł: "Debile w Chodakowie rozwalają co się da".

Zatrzymanych przewieziono do komendy, gdzie pojawili się także ich rodzice oraz pedagodzy szkolni. Warto podkreślić, iż nieletni nie kryli zdziwienia faktem, iż funkcjonariusze znaleźli film w Internecie i ustalili ich personalia. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.