Film ze StarLancera

Z Sieci można już pobrać nieinteraktywne demo najnowszej gry Microsoftu - StarLancera.

Microsoft udostępnił na stronie internetowej (www.microsoft.com/games/starlancer/) filmowy zwiastun gry StarLancer. Tytuł ten tworzony jest przez Digital Anvil oraz Warthog, a w pracach produkcyjnych czynny udział biorą Erin i Chris Roberts - autorzy słynnych serii Wing Commander i Privateer.

Opracowywany właśnie projekt reprezentuje gatunek symulatorów kosmicznych, których akcja toczy się w pełnym środowisku 3D. Fabuła przenosi nas do czasu, gdy największe państwa Ziemi toczą pomiędzy sobą wojny o panowanie nad całym Układem Słonecznym. Gracz musi opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i przebrnąć przez 25 misji, na które składają się nie tylko bezpośrednie starcia z przeciwnikiem, ale także zadania zwiadowcze, ucieczki poprzez pasy asteroidów oraz eskortowanie konwojów transportowych. Na potrzeby całej kampanii przygotowano ponad 80 szczegółowo dopracowanych typów statków gwiezdnych. Gra oferuje również opcję multiplayer (6 odmiennych rodzajów deatchmatchu oraz tryb drużynowy) pozwalającą na rozgrywkę za pomocą sieci LAN i Internetu (Microsoft Network Gaming Zone).

Premiera StarLancera na terenie Ameryki Północnej odbędzie się najprawdopodobniej w ostatnich dniach kwietnia. W sprzedaży detalicznej produkt ma kosztować około 50 USD.


Zobacz również