Filmaster - aplikacja polskiego serwisu już w Markecie!

Filmaster to polski serwis służący do rekomendacji filmów na podstawie gustu użytkownika. Funkcjonuje w internecie już od stycznia 2009 roku, a kilka dni temu doczekał się oficjalnej aplikacji na urządzenia działające pod kontrolą systemu Android.

Serwis Filmaster to prężnie rozwijający się startup pochodzący z Polski z ambicją na ekspansję na rynku międzynarodowym. Jest serwisem społecznościowym skierowanym do wszystkich fanów kina. Służy ocenianiu filmów i zdobywaniu rekomendacji na podstawie gustu użytkownika i prowadzeniu własnego bloga poświęconego filmom, umożliwia także dyskusje w gronie innych kinomaniaków. Ekipa Filmastera przygotowuje się teraz do uruchomienia zupełnie nowej odsłony serwisu, ale jeszcze przed nią uraczyła użytkowników aplikacją na telefony z Androidem.

Możliwości aplikacji

Filmaster - aplikacja polskiego serwisu już w Markecie!

Główny ekran aplikacji Filmaster

Aplikacja po przejściu beta testów znalazła się w sklepie Android Market kilka dni temu. Do działania wymaga Androida w wersji 1.6 lub wyższej. Po uruchomieniu i zalogowaniu się na swoje konto, co można uczynić także poprzez integrację z Facebook’iem lub Twitterem, naszym oczom ukazuje się ekran główny aplikacji. Na samej górze znajdują się trzy przyciski: powrót do głównego menu, wiadomości oraz wyszukiwarka. Poniżej znajduje się kilka ikon dające dostęp do dalszych funkcji.

Zobacz również:

  • Spider-Man. Bez drogi do domu - przecieki, plotki, oficjalne informacje [07.12.2021]

Najważniejszą z nich w pierwszej wersji aplikacji jest Oceniarka - za pomocą kilku tapnięć w ekran mamy możliwość wystawienia noty od 1 do 10 wybranym tytułom. Już po ocenie około 15tu obrazów aplikacja generuje spersonalizowane rekomendacje. Filmy dobranego pod gust użytkownika są zarówno wśród dzieł wszechczasów, jak i tych obecnie wyświetlanych w kinach. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja pozwala nam przejrzeć repertuar okolicznych kin, lub wybrać konkretne miasto z listy. Możemy także przeglądać recenzje i artykuły zamieszczone przez innych użytkowników serwisu po kliknięciu ikony Aktywność, a także podejrzeć swój profil. Z poziomu aplikacji możliwe będzie 'zameldowanie się' na seansie i sprawdzenie na jaki film wybierają się nasi znajomi. Będzie to szczególnie atrakcyjna opcja podczas festiwali filmowych, na które ekipa Filmastera szykuje specjalne wydarzenia.

Co wyróżnia Filmastera w stosunku do innych serwisów to fakt, że oceniać możemy nie tylko film jako całość ale także poszczególne jego elementy składowe. Do wyboru są takie kategorie jak: Reżyseria, Scenariusz, Aktorstwo, Efekty Specjalne, Montaż, Muzyka, Zdjęcia czy Innowacyjność. Po dokonaniu oceny prosto z poziomu aplikacji możemy także napisać także krótką recenzję tytułu.

Więcej o Filmasterze dowiecie się od Borysa Musielaka z jego prezentacji wideo z InfoShare 2011 w serwisie Vimeo. Zachęcamy do ściągnięcia i instalacji aplikacji Filmaster dla Androida i podzielenia się wrażeniami!

Zapraszamy także do zapoznania się z aplikacją, która może się przydać w rozpoczętym niedawno roku szkolnym - Wolne Lektury. Nie zapomnij też przejrzeć opisywanych przez nas najciekawszych aplikacji na Androida!