Filmoteka - polski program do zarządzania zbiorami filmów

Filmoteka to rozwijany od wielu lat program, służący katalogowaniu filmów. Posiada mnóstwo funkcji, które znacznie ułatwiają życie użytkownikowi.

Filmoteka została napisana w Delphi. Wyświetla informacje o filmach w konfigurowalnej karcie HTML, umożliwia również tworzenie wizytówek filmów w formacie JPG do odtwarzaczy DVD i CD. Rozpoznaje szczegółowe informacje dotyczące kodeków video i audio w plikach wideo oraz dodaje do bazy między innymi takie informacje jak: rozmiar, czas trwania, rozdzielczość, głębia koloru. Rozpozna wszystkie rodzaje formatów wideo - od .avi po .mpa. Działanie aplikacji nie ogranicza się tylko do plików na twardym dysku, ale wyszukuje je także na płytach CD i DVD. Wszystkie zgromadzone dane można wyeksportować do pliku tekstowego lub zgodnego z Excelem.

Filmoteka - polski program do zarządzania zbiorami filmów

Filmoteka to także opcje archiwizacji plików .mp3 z podstawowymi informacjami o nich. Co się natomiast tyczy filmów, pobiera dane o nich z takich serwisów jak filmweb.pl oraz onet.pl. Najnowsze wydanie, oznaczone numerem 1.63, trafiło właśnie na naszą stronę. Pojawia się w nim sporo poprawek, z których warto wymienić większą prędkość wyszukiwania filmów na w skrypcie filmwebu, dodanie statusu ilości znalezionych pozycji w oknie wyszukania, nowe filtry do oczyszczania tytułów filmów w oknie "uzupełnij" czy nową kolumnę 'link do zwiastuna' (w następnej wersji programu będą pobierane i wyświetlane zwiastuny filmów).

Filmoteka 1.63 jest do pobrania z tej strony.