Filmowa adaptacja Dooma opóźniona!

Zapowiadana wcześniej na lato tego roku premiera filmu, opartego na kultowej grze id Software, odbędzie się dopiero w październiku. To nie jedyna informacja filmowa związana z Doomem - filmowy kanał Showtime planuje telewizyjną ekranizację książki Davida Kushnera, opowiadającej historię powołania do życia id Software i powstania Dooma.

Według informacji umieszczonych na oficjalnej stronie studia Universal Pictures, które przejęło licencję na sfilmowanie Dooma od Warner Bros., premiera filmu opartego na grze id Software będzie miała miejsce 21 października 2005 roku. W filmie, który reżyseruje Andrzej Bartkowiak ("Cradle 2 the Grave", "Exit Wounds") w główne role wcielą sie Karl Urban ("Lord of the Rings: The Return of the King", "The Bourne Supremacy") oraz Dwayne "The Rock" Johnson. Fabuła filmu będzie ściśle związana z wydarzeniami w grze, a dwaj wspomniani aktorzy wcielą się w kosmicznych marines, którzy za pomocą portalu zostają przeniesieni na Marsa, gdzie stawią czoło hordom piekielnych istot.

Natomiast z informacji opublikowanych przez magazyn "Variete" dowiadujemy się, że nie tylko postaci z gry zostaną sfilmowane. Kanał Showtime planuje telewizyjną ekranizację książki o historii sukcesu dwóch legend przemysłu gier komputerowych - Johna Carmacka i Johna Romero. Oparta na książce Davida Kushnera pt. "Masters of Doom" produkcja telewizyjna powstaje pod kierownictwem Narena Shankara, producenta odpowiedzialnego za serię "Farscape" i popularny serial kanału CBS "CSI" ("Crime Scene Investigation").


Zobacz również