Filmowa rola AMD

Koncern Advanced Micro Devices poinformował, że jego współpraca z wytwórnią filmową DreamWorks Animation została przedłużona o trzy lata. Oznacza to, że procesory AMD wciąż będą wykorzystywane w komputerach, na których przygotowywane są animowane filmy DreamWorks.

Jak do tej pory komputery 'zasilane' układami AMD wykorzystywane były m.in. podczas tworzenia animacji do filmu "Rybki z ferajny" - teraz zaś, jak czytamy w oświadczeniu AMD, z maszyn wyposażonych w CPU firmy korzystają twórcy powstającej właśnie 'kreskówki' zatytułowanej "Madagascar".

Przedstawiciele AMD tłumaczą, że studio filmowe wybrało ich produkty, ponieważ są one optymalnym rozwiązaniem dla firm wymagających od komputerów najwyższej mocy obliczeniowej (za idealne układy dla potrzeb filmów przedstawiciele AMD uważają najnowsze Opterony).

Porozumienie zawarte pomiędzy AMD i DreamWorks Animation zakłada, że producent procesorów (we współpracy z firmą HP), zapewni wytwórni filmowej wszelkie niezbędne serwery, stacje robocze oraz komputery przenośne.

Więcej informacji:

http://www.amd.com


Zobacz również