Filmowi piraci aresztowani

Na cztery lata więzienia skazano w Wielkiej Brytanii Dino Simma i Sidney'a Austina - odpowiedzialnych za wprowadzenie na brytyjski rynek ponad... 400 tys. nielegalnych płyt DVD z najnowszymi przebojami kinowymi - donosi serwis ThisIsLondon.co.uk. Śledztwo w tej sprawie trwało ponad półtora roku - w jego trakcie wyszło na jaw, że w ofercie skazanych wiele filmów pojawiało się jeszcze przed ich oficjalną kinową premierą.

W 'katalogu' piratów znaleźć można było m.in. filmy z serii "Władca Pierścieni", "Harry Potter" czy "Spiderman". Skazani sprowadzali płyty z Malezji - importowano je jako czyste nośniki CD (dla niepoznaki płyty pozbawione były jakichkolwiek nadruków - te dodawano już w Wielkiej Brytanii). Pirackie filmy sprzedawano po 10 funtów - policjanci szacują, że prawie 90% tej kwoty stanowił czysty zysk Simma i Austina.

W momencie aresztowania w pomieszczeniach zajmowanych przez piratów policja znalazła ok. 26 tys. pirackich płyt DVD. Jak wykazało śledztwo, obaj skazani wiedli wystawne życie - zarobki z nielegalnego procederu przeznaczali na sportowe samochody, podróże i zabawę w kasynie.

Więcej informacji:

http://www.thisislondon.co.uk


Zobacz również