Filmowy Game Boy

Na tegorocznych targach E3 połączone siły firm Pocket PC Films i Pocketainment zaprezentują urządzenie, które podłączone do konsol Nintendo Game Boy Advance i Game Boy Advance SP pozwoli na odtwarzanie na nich pełnometrażowych filmów wideo i muzyki w formacie MP3.

Pocket Pix Cartridge będzie podłączany przez wbudowane w konsolach wejścia plug -in, a jego obsługa będzie równie nieskomplikowana co uruchomienie gier. Zaimplementowane w urządzeniu oprogramowanie kompresujące pozwala spakować 75 minut filmu wideo lub muzyki na standardową kartę SD o pojemności 64 MB.

Urządzenia będą wyposażane w złącze umożliwiające podłączanie kart typu SD, wejście na 3,5 mm jacka, słuchawki stereofoniczne, oraz port USB. Pocket Pix Cartridge będzie sprzedawany wraz ze specjalnym oprogramowaniem do odtwarzania filmów i muzyki oraz ze specjalnymi kodekami, które pozwolą na odtwarzanie plików multimedialnych innych formatów. W zestawie znajdzie się także jeden film oraz kod umożliwiający pobranie z Internetu kolejnego filmu za darmo.


Zobacz również