Filmowy iPod - wkrótce premiera?

Apple planuje wprowadzenie na rynek nowej wersji odtwarzacza iPod, przystosowanej do oglądania filmów - twierdzi serwis Apple Insider, powołując się na opinie analityków z firmy Needham & Co. W tej chwili dostępny jest już iPod z kolorowym wyświetlaczem LCD i możliwością odtwarzania plików wideo, jednak nowy model ma zdecydowanie lepiej spełniać funkcję przenośnego kina.

Według ekspertów z Needham & Co, nowy iPod wyposażony będzie w 3,5-calowy panoramiczny wyświetlacz, który zajmować będzie cały front urządzenia (w tej chwili w iPodzie odtwarzającym filmy znajdziemy 2,5-calowy wyświetlacz). Co więcej, odtwarzacz pozbawiony będzie klasycznych przycisków - zastąpi je menu wyświetlane na dotykowym LCD. Spekuluje się, że urządzenie to może zostać oficjalnie zaprezentowane już w kwietniu.

Przedstawiciele firmy Apple nie potwierdzają tych doniesień - warto jednak przypomnieć, że koncern zamierza na początku kwietnia zorganizować uroczyste obchody 30-lecia firmy. Zdaniem analityków, może to być świetna okazja do zaprezentowania nowych produktów.

Zobacz również:

  • iOS 16/iPadOS 16 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [15.09.2022]
  • Pobieranie z YouTube - jak ściągać filmy i muzykę? [PORADNIK]
  • Kiedyś to były czasy… dziś nikt już do mnie nie dzwoni

Więcej informacji: Apple Insider.