Filmy 3D w telewizorze za darmo czyli widżet Explore 3D na Samsung Smart TV już w Polsce

Od 1 lipca Samsung wprowadza do swoich telewizorów Smart TV na polskim rynku aplikację Explore3D, która daje możliwość oglądania filmów 3D zupełnie za darmo. Obecnie to jedyna taka aplikacja w telewizorach dostępna na polskim rynku.

Samsung Explore 3D

Samsung podczas konferencji w warszawskiej Samsung Gallery razem z prezentacją nowej usługi IplaFilm zapowiedział także Explore 3D w polskich domach.

Filmy 3D za darmo w telewizorach Samsunga

Światowa premiera aplikacji Explore 3D miała miejsce już kilka tygodni temu. Teraz otrzymują ją także Polacy. W ramach aplikacji Explore 3D dostępne są filmy dokumentalne, teledyski, animacje dla dzieci oraz zwiastuny kinowych filmów fabularnych. Wszystkie one dostępne są w telewizorach Samsung Smart TV z 2011 roku.

- Explore 3D to widżet, który pozwala na korzystanie z magii, jaką jest obraz 3D, zupełnie za darmo, bez konieczności kupowania odtwarzacza Blu-ray 3D oraz filmów - powiedział Marcin Bołbot z Samsunga.

Smart TV - aplikacje w telewizorze

Samsung Smart TV to platforma, która ma ponad 300 aplikacji internetowych przeznaczonych dla telewizorów. Polscy użytkownicy mogą na razie korzystać z 55 aplikacji (13 z nich jest dostępnych w języku polskim).

- Zamierzamy stale inwestować i rozwijać platformę Samsung Smart TV współpracując z dostawcami treści. (...) Rozwój funkcji dostępnych za pośrednictwem telewizorów podłączonych do internetu to także praca naszych ekspertów z Samsung Poland Research & Development Center, znajdującym się w Warszawie - dodał przedstawiciel Samsunga.

Samsung Explore 3D

Samsung Explore 3D

Samsung Smart TV błyskawicznie zdobywa popularność

Samsung pochwalił się sukcesem, jaki odniosła platforma Smart TV. Już po stu dniach dostępności Explore 3D w 17 krajach na całym świecie zyskała milion wyświetleń materiałów w 3D. To oznacza, że wyświetlane były średnio 10 tys. razy dziennie, a statystyki pokazują, że zainteresowanie rosło lawinowo z miesiąca na miesiąc - z 5 tys. wyświetleń w kwietniu do 20 tys. wyświetleń w maju. Całkiem imponujący wynik.

Samsung Explore 3D

Samsung Explore 3D

Explore 3D - moje pierwsze wrażenia

Warto przypomnieć, że Samsung w swoich telewizorach promuje aktywne 3D z okularami migawkowymi. Zapewnia to najwyższą rozdzielczość (Full HD) w przeciwieństwie do np. do pasywnych telewizorów LG Cinema. Z rozdzielczością 1080p w Explore 3D Samsunga jest jednak pewien mały problem... Żeby móc korzystać z Explore 3D i oglądać filmy 3D w rozdzielczości Full HD 1080p, trzeba mieć łącze o szybkości 10Mb/s. W innym wypadku film y 3D Full HD w Explore 3D mogą się przycinać. Sam to sprawdziłem - faktycznie obraz przycinał się - w galerii było dostępne jedynie łącze 6MB/s.Ale kiedy się nie przycinało, to filmy w 3D Ful HD wyglądały naprawdę znakomicie. Mnie zachwyciły np. plaże Tahiti w 3D na wielkim ekranie. Ogólnie Explore 3D to doskonała inicjatywa, gdyż wreszcie kupując telewizor 3D możemy o razu sprawdzić jakość wyświetlanego obrazu 3D, bez kupowania dodatkowych źródeł. Brawo. Inni producenci też powinni podążyć tropem Samsunga.