Filmy 3D z nowym telewizorem LG. Przekątna: 84 cale. Rozdzielczość: 4K

Firma LG wprowadzi w przyszłym roku do sprzedaży nowy 84-calowy telewizor 3D. Poza ogromną przekątną, wyróżniał on się będzie wysoką rozdzielczością wynoszącą aż 3840 x 2160 pikseli.

Wczoraj mieliśmy okazję pisać o 55-calowym telewizorze LG wykonanym w nowoczesnej i od dawna oczekiwanej przez rynek technologii OLED, który zostanie zaprezentowany na zbliżających się styczniowych targach CES.

Jak należało oczekiwać, to nie jedyna niespodzianka, którą dla konsumentów szykuje koreański producent. Wraz z "organicznym" telewizorem zamierza bowiem przedstawić m.in. 84-calowy odbiornik wyróżniający się nie tylko ogromną przekątną, ale także bardzo wysoką rozdzielczością wynoszącą aż 3840 x 2160 pikseli (konstrukcję o takiej rozdzielczości wprowadziła niedawno do sprzedaży Toshiba).

Urządzenie pozwala ponadto na wyświetlanie "trójwymiarowych" treści, których wirtualną głębię możemy oglądać za pośrednictwem specjalnych polaryzacyjnych okularów. Warto przy tej okazji przypomnieć, że firma LG poinformowała niedawno o nowej gamie pasywnych okularów, które nie tylko będą lżejsze od wcześniejszych modeli, ale także będą się wyróżniały nadającym im bardziej stylowy wygląd zaokrąglonymi soczewkami.

Obecnie wiadomo jedynie, że nowy 84-calowy 3D TV trafi do sprzedaży w przyszłym roku.