Filmy 3D ze smartfonów LG trafią bezpośrednio na YouTube'a

Współpraca serwisu YouTube i LG Electronics ma doprowadzić do łatwiejszego dzielenia się zdjęciami i filmami 3D. Użytkownik ma mieć możliwość natychmiastowego przesłania do serwisu YouTube trójwymiarowych obrazów uzyskanych przy pomocy smartfonu LG.

LG Optimus 3D, który korzysta z systemu operacyjnego Android, posiada aparat 3D o rozdzielczości 5 Mpix z dwoma obiektywami. Filmy wykonane przy jego pomocy mogą być bezpośrednio przesyłane na YouTube'a dzięki aplikacji YouTube 3D - powiedziała Nanako Kato, rzecznik prasowy LG.

Nowe partnerstwo jest częścią szerszego planu wkroczenia LG i największej społeczności wideo w Internecie do rozrywki 3D - powiedziały firmy we wspólnym oświadczeniu. YouTube i LG współpracowały, by umożliwić wykonywanie i dzielenie się filmami 3D na mobilnych urządzeniach w sposób prosty dla konsumentów.

Zobacz również:

  • Albo płacisz, albo oglądasz reklamy. Youtube zabiera się za adblockery
  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

YouTube zaczął prezentować materiały 3D w lipcu 2009 za pomocą YouTube 3D Gallery. Serwis sprzedawał nawet specjalne okulary 3D na swojej stronie. Partnerstwo z LG pozwoli na natychmiastowe przesyłanie wykonanych filmów 3D do serwisu internetowego.

Optimus 3D ma dwurdzeniowy procesor OMAP4 o częstotliwości 1 GHz i dwukanałową pamięć, które zapewniają użytkownikom możliwość pracy nad filmami 3D na telefonie. Ludzie mogą dzielić się filmami i zdjęciami 3D również za pomocą kabla HDMI oraz sieć DLNA.

Optimus 3D posiada 4,3-calowy ekran dotykowy, który pozwala użytkownikom oglądać zdjęcia i filmy w trzech wymiarach bez użycia okularów, dzięki technologii bariery paralaksy. Tablet Optimus Pad również ma aparat 3D, ale jego 8,9-calowy ekran nie jest przystosowany do oglądania obrazu 3D bez okularów. Zdjęcia i filmy nim zrobione również można przesyłać do serwisu 3D YouTube'a i tam oglądać je w trzech wymiarach.

LG Optimus 3D z systemem Android będzie dostępny w Europie w drugim kwartale 2011.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: