Filmy Incepcja i Harry Potter do obejrzenia na Facebook VoD

Na początku marca pojawił się pierwszy film, który można było wypożyczyć na Facebooku - był to Mroczny Rycerz. Jeszcze nie minął miesiąc, a studio Warner Bros. znów zaatakowało najpopularniejszy serwis społecznościowy. Do nowego kanału dystrybucji właśnie trafiło kolejnych 5 kinowych hitów w tym m.in. Incepcja i Harry Potter.

Incepcja Facebook VoD

Filmy Incepcja i Harry Potter do obejrzenia na Facebook VoD

Incepcja Facebook VoD

5 hitów od Warnera na Facebooku

Wszystkie obrazy można już obejrzeć w ramach wideo na życzenie na Facebooku - niestety na razie tylko w USA. Są to Incepcja, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, komedia Och życie oraz animowany Miś Yogi. Powyższe tytuły można wypożyczyć bezpośrednio przez ich oficjalne strony fanpage. Po wniesieniu opłaty, użytkownik może oglądać film przez następne 48 godzin. Dlaczego postanowiono udostępnić akurat te filmy?

- Strony fanowskie Harry’ego Pottera i Incepcji są dwoma największymi i najbardziej aktywnymi społecznościami Facebooku.

- powiedział Thomas Gewecke, szef Warner Bros. Digital Distribution.

Warner Bros. i Facebook - decydujące uderzenie

Wejście amerykańskiego giganta to milowy krok w cyfrowej dystrybucji filmów. Do tej pory przez długi czasu wielkie studia trzymały się z dala od dystrybucji cyfrowej. Teraz wydaje się, że to już tylko kwestia czasu, zanim inni wielcy gracze zdecydują się na cyfrową dystrybucję. Wygląda na to, że Warner Bros. znów będzie tym, który zdecyduje o zmianach na rynku. Tak przecież było już 3 lata temu, gdy w styczniu 2008 roku to właśnie Warner Bros. zrezygnował z HD DVD na korzyść Blu-ray i ta decyzja spowodowała porażkę formatu promowanego przez japoński koncern Toshiba.

Facebook VoD - kiedy będzie w Polsce?

Niestety filmów umieszczonych w ramach usługi wideo na życzenie w portalu Facebook, na razie nie można obejrzeć w Polsce. Ciekawe, kiedy to się zmieni?

Źródło: Hollywood Reporter