Filmy do kupienia na kartach SD i pendrive'ach

Dzięki umowie zawartej pomiędzy firmami Paramount Pictures i Kingston produkcje filmowe wytwórni dostarczane będą na kartach pamięci SD i pendrive'ach. Pierwszym obrazem, jaki znajdzie się w tym kanale dystrybucyjnym, będzie superprodukcja "Transformers: Zemsta upadłych".

Kadr z filmu Transformers: Zemsta upadłych

PC World Testy - karty pamięci Secure Digital i pamięci USB

Nośniki z filmami inne niż płyty DVD i Blu-ray mogą znaleźć uznanie użytkowników dysponujących sprzętem pozbawionym czytnika optycznego (do tego grona zaliczają się netbooki i cała masa urządzeń przenośnych). Warto dodać, że dostępność filmów na przenośnej pamięci niekiedy eliminuje potrzebę posiadania stacjonarnego odtwarzacza DVD/Blu-ray (w telewizorach porty USB i gniazda kart pamięci stają się coraz powszechniejsze).

Film "Transformers: Zemsta upadłych" znajdzie się na nośniku USB Kingston DataTraveler I 4 GB w cenie ok. 30 USD. Pendrive'y marki Kingston z kopiami pierwszej części "Transformers" były już dostępne w lipcu br. - Dell rozdawał je nabywcom swoich notebooków.

USB zbliża się

Dodajmy, że o planach wdrożenia podobnego modelu dystrybucji informowała latem br. wytwórnia Disney. Propozycja studia skierowana była do widzów w Japonii i zakładała, że wybrane filmy będą sprzedawane w zestawie DVD + karta pamięci microSD (dostawca - Panasonic). Dzięki temu osoby, które zakupią taki pakiet, będą miały możliwość oglądania wybranego tytułu zarówno w domu przy wykorzystaniu stacjonarnego odtwarzacza jak również w podróży na różnego rodzaju przenośnych urządzeniach elektronicznych (np. telefonach komórkowych). Pierwsze tytuły mają pojawić się w sprzedaży już w tym miesiącu (będą to "Piraci z Karaibów" oraz "Skarb narodów").

Na początku br. koncern Toshiba zaproponował model dystrybucji materiałów multimedialnych, np. filmów i muzyki oparty na sieci dostępnych publicznie samoobsługowych automatów które umożliwiałyby nagranie żądanej pozycji na karcie pamięci Secure Digital.