Filmy i MP3 z konsol Nintendo

Nintendo zamierza wprowadzić na rynek przenośne urządzenie, które pozwoli na odtwarzanie plików w formatach MP3 i MPEG4 na konsolach Game Boy Advance SP i Nintendo DS.

Nowe urządzenie nosi roboczą nazwę "Play-yan" i będzie można je podłączyć zarówno do konsoli GBA SP, jak i najnowszej przenośnej konsoli Nintendo DS. Urządzenie może odtwarzać filmy w formacie MPEG4 i pliki muzyczne MP3 z kart SD, w których czytnik urządzenie zostało wyposażone. Odtwarzacz pierwszy raz został zaprezentowany w Centrum Panasonica (Panasonic Center) w Tokio, dziś o godzinie 16:00 czasu lokalnego (7:00 naszego czasu). Urządzenie trafi do japońskich sklepów już w lutym 2005, a jego cena został ustalona na ok. 50 USD.

Prezentowane urządzenie peryferyjne dla konsol Nintendo, ma zwiększyć szansę przenośnej konsoli DS na zwycięstwo w rywalizacji o rynek z PSP - przenośną konsolą Sony, która w minionym tygodniu znakomicie zadebiutowała w Japonii (pierwszego dnia wysprzedano niemal całe zapasy dostarczone do sklepów - w sumie niemal 200 000 szt.).

DS ma jednak obecnie sporą przewagę w stosunku do swojego konkurenta - nowa konsola Nintendo podbija już bowiem rynek amerykański, na którym w ciągu pierwszego tygodnia sprzedano niemal 500 000 egzemplarzy - PSP ma trafić na rynek europejski i amerykański dopiero na początku 2005 roku. Firma Nintendo mimo atutu pierwszeństwa i bogatej biblioteki tytułów, ma najwyraźniej zamiar zniwelować zagrożenie ze strony PSP związane z funkcjonalnością umożliwiającą odtwarzanie plików MP3 i filmów, której w DS brak.


Zobacz również