Filmy na Blu-ray opóźnione

Koncern Sony Pictures Home Entertainment poinformował o przesunięciu o jeden miesiąc terminu wprowadzenia do sprzedaży filmów na płytach Blu-ray. Przedstawiciele firmy zastrzegają, iż opóźnienie nastąpi w wyniku próśb partnerów Sony, którzy domagali się, by płyty pojawiły się w sprzedaży dopiero wtedy, gdy do sklepów trafią odpowiednie odtwarzacze.

Pierwotnie datę wprowadzenia na rynek filmów na krążkach Blu-ray wyznaczono na 23 maja - okazało się jednak, że w terminie tym nie będą jeszcze dostępne w USA odtwarzacze tych płyt. Dlatego też władze koncernu Sony podjęły decyzję o przesunięciu premier filmów na 20 czerwca, kiedy to stosowne urządzenia pojawią się w sprzedaży.

Wiadomo już, że w pierwszej kolejności Sony zamierza wydać na płytach Blu-ray dziewięć filmów - "Underworld Evolution" (20 czerwca odbędzie się też jego premiera na DVD), "50 pierwszych randek", "Piąty element", "Hitch", "Dom latających sztyletów", "Obłędny rycerz", "Ostatni walc", "Resident Evil: Apokalipsa" oraz "XXX".

Warto przy okazji wspomnieć, że już dwa tygodnie temu w amerykańskich sklepach pojawiły się pierwsze filmy na płytach HD DVD (czyli w formacie konkurencyjnym dla Blu-ray) - pisaliśmy o tym w tekście "HD DVD - już w sklepach".