Filmy na komputerze - wyszukuj, oglądaj, zarządzaj

Polecamy programy, dzięki którym komfortowo odtworzysz każdy film na komputerze i rozwiążesz najczęstsze problemy związane z obsługą wideo. Zestaw, złożony z aplikacji K-Lite Codec Pack, SubEdit i NAPIProjekt wzbogacony dodatkowo o narzędzia w rodzaju Filmoteki czy Ashampoo ClipFindera sprawi, że twój komputer stanie się w pełni funkcjonalnym centrum multimedialnej rozrywki.


Kodeki - K-Lite Codec Pack

Zasadniczą kwestią jest zainstalowanie kodeków umożliwiających w ogóle odtworzenie materiałów wideo. Polecamy pakiet K-Lite Codec Pack. Paczki te występują w kilku konfiguracjach, różniących się zawartością - dopasowaną do potrzeb różnych grup użytkowników. Wybór odpowiedniej dla ciebie wersji - Basic, Standard, Full, Corporate czy Mega - zależy od tego, czy potrzebujesz jedynie kodeków audio-wideo czy również dodatkowych narzędzi umożliwiających kompleksowe zarządzanie odtwarzanymi plikami. Np. Media Player Classic, aplikacja dostarczana z pakietem kodeków K-Lite, w zupełności wystarczy zaś do odtworzenia filmu DVD.

Zobacz także: Jak odtwarzać filmy .MOV i .QT bez QuickTime Playera.

Odtwarzacz do filmów - SubEdit, BESTPlayer, VLC Media Player

Spośród licznej oferty wielofunkcyjnych odtwarzaczy multimedialnych na szczególną uwagę zasługują trzy aplikacje. Pierwsza z nich to BESTPlayer - jeden z najlepszych polskich programów do odtwarzania filmów. Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym, prostej obsłudze i rozbudowanym opcjom świetnie nadaje się jako podstawowy program do oglądania wideo. Aplikacja nie wymaga instalacji, w związku z czym doskonale nadaje się do wykorzystania np. na kluczu USB. Wersja 2.105 samodzielnie pobiera napisy, wyświetla okładkę filmu oraz dodatkowe informacje pobrane z internetowej bazy filmowej. Dodatkowo oferuje obsługę lektora oraz zaawansowane narzędzia synchronizacji obrazu i napisów.

Drugie narzędzie to SubEdit Player (Build 4072)- świetny odtwarzacz filmów i edytor napisów w jednym. Aplikacja umożliwia pracę w trybie okienkowym i pełnoekranowym, posiada liczne zaawansowane mechanizmy do poprawiania niezsynchronizowanych napisów. Obsługuje napisy w wielu formatach i pozwala chyba na wszystkie możliwe manipulacje tekstem - tworzenie, eksportowanie, importowanie, przesuwanie w czasie oraz wyszukiwanie. Aplikacja do swojego działania wykorzystuje silnik Windows Media Player oraz zainstalowane kodeki, niezbędne do odtwarzania np. formatu DivX.

Dużą zaletą trzeciego odtwarzacza, VLC jest jego wieloplatformowość. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Jedną z ciekawych cech VLC jest możliwość uruchomienia go w trybie serwera dla wysyłki transmisji strumieniowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: