Filmy od RealNetworks

Firmy RealNetworks oraz Starz Encore Group uruchomiły internetowy serwis filmowy, oferujący użytkownikom możliwość odpłatnego pobierania filmów o jakości zbliżonej do DVD. Niestety, usługa STARZ! Ticket on Real Movies na razie dostępna jest jedynie dla mieszkańców USA, korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Za korzystanie z serwisu zapłacić trzeba 12,95 USD miesięcznie - za tę kwotę użytkownik uzyska dostęp do co najmniej 100 filmów (zasoby serwisu będą sukcesywanie powiększane), które będzie mógł pobierać na dysk i oglądać w dowolnie wybranej chwili. Filmy zapisane są w formacie RealVideo 10 - przedstawiciele RealNetworks mówią, że zagwarantuje to bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku (zbliżoną do DVD). Pliki zabezpieczone są przed nielegalnym kopiowaniem - do tego celu wykorzystano system Helix DRM. Do ich odtwarzania niezbędny będzie RealPlayer.

Warto wspomnieć, że wspólna usługa RealNetworks i Starz uruchomiona została ze sporym "poślizgiem" - obie firmy zapowiadały uruchomienie serwisu filmowego na początek... ubiegłego roku. W tym czasie w Sieci pojawili się konkurenci - jak choćby wspierany przez Microsoft serwis CinemaNow czy MovieLink (wspólne przedsięwzięcie największych wytwórni filmowych). Plany rozpoczęcia dystrybuowania filmów w Internecie ogłosił również niedawno Netflix - pierwsza amerykańska firma, którą kilka lat temu zaczęła wypożyczać filmy za pośrednictwem poczty.

Już w tej chwili w ofercie STARZ! Ticket on Real Movies znaleźć można m.in. filmy "Gdzie jest Nemo?", "Chicago" oraz "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły".

Więcej informacji:

http://www.starz.com

http://www.real.com/partners/starz/?pcode=STZ&cpath=R1R&rsrc=starz_home