Filmy w chmurach - czyli VoD na pokładzie amerykańskich samolotów

Linie American Airlines testują właśnie usługę VoD czyli wideo na życzenie, udostępnianą za pomocą pokładowej sieci Wi-Fi. Stewardessy nie będą musiały więc pakować na pokład samolotu setek pudełek z filmami.

Filmy w chmurach

Właśnie okazało się, że Amerykanie po raz pierwszy od 20 lat rezygnują z telewizorów. Powodem ma być rosnąca popularność treści internetowych, a zwłaszcza serwisów wideo na życzenie, które błyskawicznie zyskują popularność. Oto kolejne potwierdzenie tego trendu - filmy na życzenie trafią nawet na pokład amerykańskich samolotów.

Filmy kilka tysięcy metrów nad ziemią

Wszystkie filmy będą udostępniane w streamingu ze specjalnej kolekcji pokładowej. Wystarczy podłączyć się do niej za pomocą naszego laptopa/netbooka/tabletu/smartfona (wybrać właściwe) i już będziemy mogli oglądać wybrany przez nas z film.

Zobacz również:

  • Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja 30.07.2021]

VoD w chmurach czyli na pokładzie samolotu

Samolotowe VoD nie ma jeszcze nazwy, ale system był już testowany na dwóch samolotach transoceanicznych typu Boeing 767-200. Na początku lata VoD ma zostać udostępnione w celach testowych dla zwykłych pasażerów. Ostatecznie gotowa usługa wideo na życzenie w samolotach ma zostać wprowadzona na jesieni.

A kiedy filmy w europejskich samolotach?

Doskonały pomysł. Miejmy nadzieję, ,że również europejskie linie lotnicze wpadną na podobny pomysł z VoD w chmurach... Lecąc na wakacje, już nie musielibyśmy się tylko patrzeć w chmury...

Filmy w chmurach - czyli VoD na pokładzie  amerykańskich samolotów

VOD w chmurach

Źródło: Electronista