Filmy w kieszeni

Firma Kanakaris Wireless zaprezentowała możliwość odbioru pełnometrażowych filmów wideo na urządzeniach PocketPC.

Amerykańska Kanakaris Wireless poinformowała, iż jako pierwsza na świecie dokonała prezentacji bezprzewodowego odbioru pełnometrażowego filmu na urządzeniach PocketPC. Firma przedstawiła, jakie możliwości oferuje opracowana przez Microsoft platforma Windows Media. Do prezentacji wykorzystano nigdzie dotąd nie pokazywany film pt. "This Space Between Us" w reżyserii Matthew Leutwylersa.

Podczas prezentacji przesyłano film skonwertowany do formatu Microsoft Windows Media z możliwością ustalenia jednej z pięciu różnych prędkości transmisji. Najlepszą jakość, jak utrzymuje Kanakaris, zbliżoną do standardu DVD, osiągnięto przy zastosowaniu szerokopasmowego łącza o przepustowości rzędu 750 Kb/s. Przygotowano także wersję filmu w mniejszej rozdzielczości, przeznaczoną do bezprzewodowego przesyłania wprost na ekrany przenośnych komputerów PocketPC.

"Sądzę, iż jeszcze raz udało nam się przekonać osoby sceptycznie odnoszące się do technologii strumieniowych. Nie zdają sobie one sprawy jak duże zmiany Internet wniesie do modelu dystrybucji filmów. Już dzisiaj jeśli użytkownik pragnie obejrzeć film z jakością lepszą niż telewizyjna wystarczy, iż będzie dysponował szerokopasmowym łączem sieciowym i skorzysta z usług jednego z serwisów oferujących filmy na zamówienie np. CinemaPop.com. Jeśli dana osoba chcę oglądać wideo dosłownie w dowolnym miejscu, może odbierać filmy na swoim PocketPC" - powiedział George Atkinson, jeden z szefów Kanakaris Wireless.


Zobacz również