Filmy w kieszeni

Koncern Sony zaprezentował przenośny odtwarzacz plików wideo, wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 3,5" oraz twardy dysk o pojemności 20 GB.

Vaio PCVA-HVP20

Vaio PCVA-HVP20

Vaio PCVA-HVP20 zaprojektowany został jako uzupełnienie komputera PC, wyposażonego w oprogramowanie Sony GigaPocket (umożliwia ono nagrywanie na dysk komputera programów telewizyjnych i kopiowanie ich na dysk przenośnego odtwarzacza). Urządzenie potrafi odtwarzać materiały wideo zapisane w formacie MPEG1 oraz MPEG2 (dołączone do niego oprogramowanie umożliwia również konwertowanie na te formaty innych plików - m.in. Windows Media Video and DV AVI). Odtwarzacz wyposażony jest w złącze USB 2.0.

Nowy produkt Sony można podłączyć do telewizora - wtedy zapisane na jego dysku materiały można oglądać na dużym ekranie. Dysk o pojemności 20 GB może zmagazynować maksymalnie 31 godzin programu TV (litowo-jonowa bateria wystarcza na ok. 4 godziny). Vaio PCVA-HVP20 mierzy 84 x 120 x 28 mm i waży ok. 300 g. Cenę urządzenia ustalono na 455 USD. Od 22 listopada będzie je można kupić w Japonii - terminu wprowadzenia odtwarzacza na zagraniczne rynki na razie nie podano.


Zobacz również