Filmy wprost z pulpitu

recordMyDesktop 0.3.4 to proste, lecz bardzo praktyczne narzędzie do zgrywania obrazu pulpitu na dysk w postaci pliku wideo. Narzędzie potrafi również rejestrować dźwięk. Program charakteryzuje się łatwą obsługą i małym wykorzystaniem zasobów komputera.

Filmy wprost z pulpitu

recordMyDesktop

recordMyDesktop 0.3.4 to, napisana w języku C, prosta aplikacja sterowanaz poziomu wiersza poleceń, która pozwala na utrwalenie czynności wykonywanych na pulpicie w postaci filmu. Rejestrowany obraz jest automatycznie kodowany w formacie Theora, a ścieżka dźwiękowa w Vorbis. Wykorzystywany w tym celu jest OGG container. Największą zaletą programu jest inteligentny proces skanowania pulpitu. Narzędzie zgrywa jedynie tę część ekranu, na której wyświetlany obraz uległ zmianie, co znacznie odciąża procesor komputera.

Twórcy recordMyDesktop stworzyli również graficzny interfejs napisany w pyGtk i Python o nazwie gtk-recordMyDesktop. Wersja 0.3.4 wprowadza liczne modyfikacje w programie, skutkujące zmniejszeniem wykorzystania pamięci operacyjnej komputera w czasie dekodowania i rejestracji obrazu.

Pobierz plik

RecordMyDesktop 0.3.4 to aplikacja przeznaczona dla systemu operacyjnego Linux. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej producenta.