Filmy z Google - pobieraj za darmo

Google poszerzył zakres nowej usługi, pomagającej w wyszukiwaniu klipów wideo. Serwis pozwala teraz także na podgląd filmów udostępnianych w sieci. Już w tej chwili użytkownicy mają ułatwiony dostęp do szerokiego wachlarza filmów opublikowanych między innymi przez telewizję PBS, Unicef, GreenPeace a także wielu innych producentów.

Aby w pełni wykorzystać zalety nowej usługi, użytkownicy zmuszeni są do pobrania ze strony Google Video specjalnej aplikacji. Kiedy już to zrobią mogą nie tylko obejrzeć cały film, ale także odwołać się na przykład do tego fragmentu, który opisany jest użytymi przy wyszukiwaniu słowami kluczowymi. Póki co, dostępne są jedynie darmowe produkcje, już wkrótce pojawi się jednak możliwość oglądania filmów czy seriali w systemie pay-per-view.

Na chwilę obecną, Google Video jest dostępne wyłącznie po angielsku i współpracuje tylko z Internet Explorerem w wersji 5.0 lub wyższej bądź też przeglądarką Firefox. Dobrą wiadomością jawi się to, że pozbawione jest reklam. Dodatkowo, jest jedną z pierwszych możliwości w których zastosować będzie można opracowywany od pewnego czasu nowy system płatności.

Przypomnijmy że o zainteresowaniu internetowego giganta tym segmentem rynku pisaliśmy już wielokrotnie, między innymi między innymi w tekście Google umożliwia przeszukiwanie plików wideo.

Więcej informacji: Google

Aktualizacja: 04 lipca 2005 15:41

Okazało się, że umożliwienie dodawania przez użytkowników własnych filmów do bazy danych Google Video przyniosło firmie nieliche kłopoty. Klienci serwisu odkryli, że znajdują się na nim odnośniki do pełnych wersji filmów i seriali. Oczywiście Google od razu po otrzymaniu tej informacji zablokowało dostęp do pirackich obrazów, nie zmienia to jednak faktu że dostępne były one od dłuższego czasu (na przykład Matrix:Rewolucje, który został umieszczony w bazie 9 czerwca), system weryfikacji zamieszczanych filmów nie jest więc tak skuteczny jak zapowiadało to Google.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10