Filmy ze Snow Leopardem w YouTube

W serwisie YouTube przez pewien czas dostępne były filmy prezentujące możliwości nowej odsłony systemu operacyjnego Mac OS X 10.6. Po interwencji producenta oprogramowania - firmy Apple - żadnego z materiałów wideo nie można już niestety obejrzeć.

Użytkownik o pseudonimie LeopardOctober udostępnił w swoim kanale w serwisie YouTube zestaw filmów ilustrujących możliwości najnowszego systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.6 (build 10A261). Filmy dotyczyły m.in. innowacji w QuickTime 10, Findera i funkcji Stacks. Niestety, obecnie przy próbie obejrzenia pojawiają się komunikaty o usunięciu ich przez użytkownika lub informacje, że "film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Apple, Inc.."

Do chwili usunięcia filmy obejrzało łącznie ok. 66 tys. użytkowników.

Filmy ze Snow Leopardem w YouTube

Niektóre detale dotyczące "śnieżnej pantery" są już znane (m.in. poprawione zarządzanie zadaniami komputera w środowisku wielowątkowym, wsparcie dla Microsoft Exchange, zoptymalizowany Finder i 64-bitowość). Fani rozwiązań spod znaku jabłka spodziewają się, że kolejne innowacje będą mogli poznać w trakcie zaplanowanej na czerwiec br. imprezy Worldwide Developers Conference. Apple zapowiada już, że pokaże wtedy Mac OS X 10.6, ale nie będzie to - wbrew wcześniejszym doniesieniom - wydanie ostateczne, ale wersja "final Developer Preview release".