Filmy ze Snow Leopardem w YouTube

W serwisie YouTube przez pewien czas dostępne były filmy prezentujące możliwości nowej odsłony systemu operacyjnego Mac OS X 10.6. Po interwencji producenta oprogramowania - firmy Apple - żadnego z materiałów wideo nie można już niestety obejrzeć.

Użytkownik o pseudonimie LeopardOctober udostępnił w swoim kanale w serwisie YouTube zestaw filmów ilustrujących możliwości najnowszego systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.6 (build 10A261). Filmy dotyczyły m.in. innowacji w QuickTime 10, Findera i funkcji Stacks. Niestety, obecnie przy próbie obejrzenia pojawiają się komunikaty o usunięciu ich przez użytkownika lub informacje, że "film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Apple, Inc.."

Do chwili usunięcia filmy obejrzało łącznie ok. 66 tys. użytkowników.

Niektóre detale dotyczące "śnieżnej pantery" są już znane (m.in. poprawione zarządzanie zadaniami komputera w środowisku wielowątkowym, wsparcie dla Microsoft Exchange, zoptymalizowany Finder i 64-bitowość). Fani rozwiązań spod znaku jabłka spodziewają się, że kolejne innowacje będą mogli poznać w trakcie zaplanowanej na czerwiec br. imprezy Worldwide Developers Conference. Apple zapowiada już, że pokaże wtedy Mac OS X 10.6, ale nie będzie to - wbrew wcześniejszym doniesieniom - wydanie ostateczne, ale wersja "final Developer Preview release".