Final Cut Studio 5.1 w wersji uniwersalnej

Firma Apple rozpoczęła sprzedaż pakietu narzędzi do profesjonalnej edycji wideo, Final Cut Studio 5.1, w wersji Uniwersal Binary. Z zapowiedzi producenta wynika, że poszczególne aplikacje wchodzące w skład pakietu, a uruchomione na Macintoshach z procesorami Intela (np. MacBook Pro) mogą działać nawet kilka razy szybciej, niż na komputerach z CPU IBM PowerPC.

Final Cut Studio 5.1 w wersji uniwersalnej

Przypomnijmy, iż w skład zestawu wchodzą takie narzędzia jak Final Cut Pro 5, Soundtrack oundtrack Pro (edytor dźwięku, oferujący ponad 50 profesjonalnych 'wtyczek' i ok. 5 tys. efektów dźwiękowych), Motion 2 (edytor animacji graficznych, które można dodawać do projektów filmowych, wyposażony w 130 filtrów i ponad 50 efektów) i DVD Studio Pro 4 (authoring DVD).

Cena pakietu w wersji dla nowych komputerów Apple'a nie zmieniła się w stosunku do poprzedniej edycji, Final Cut Studio 5. Trzeba za nią zapłacić 1299 dolarów. Użytkownicy, którzy nabyli starsze wydanie zestawu, mogą wymienić na wersję Universal Binary za niecałe 50 dolarów. Więcej informacji na temat pakietu Final Cut Studio można znaleźć w artykule "Studio filmowe Apple".

Pierwszym programem, jaki koncern Apple przygotował w wersji uniwersalnej, był Logic Pro 7.2 - domowe studio muzyczne i edytor audio (edycję Universal Binary tego narzędzia wydano w lutym br.).

Więcej informacji: Apple.