Final Fantasy III dostępne na iPhonie

Square Enix przygotowało wersję Final Fantasy III przeznaczoną dla posiadaczy iPhone'ów. Od dziś będzie ona dostępna do ściągnięcia w sklepie App Store. Gra została stworzona udostępniona w 8 wersjach językowych. Niestety nie ma wśród nich polskiej lokalizacji.

Świetnie znana z konsoli Nintendo NES, gra Final Fantasy III będzie dostępna za pośrednictwem App Store. Europejscy użytkownicy iPhone'a mogą ją nabyć za 12,99 euro.

Gra została stworzona aż w 8 wersjach językowych. Produkcja ta, w wersji na smartfona iPhone, zbiera jak na razie bardzo pozytywne recenzje ekspertów.

Final Fantasy III został pierwotnie wydany w 1990 roku na Nintendo Entertainment System. W 2006 roku ukazał się remake gry przeznaczony na konsolę Nintendo DS (jako część kolekcji Finest Fantasy For Advance).

Final Fantasy III w wersji na NES nie została wydana w Europie i Ameryce Północnej. Dopiero jej remake na Nintendo DS ukazał się na całym świecie. Gra opowiada o czterech dzieciach z wioski Ur, wybranych przez Kryształ Światła do walki z siłami zła.

Poniżej prezentujemy trailer przedstawiający Final Fantasy III w wersji dla iPhone'a.