Final Fantasy Tactics: War of the Lions - latem dostępne na iOS

Final Fantasy Tactics będzie dostępne dla posiadaczy iPhone'ów oraz iPadów, na przełomie czerwca i lipca. Taką informację podało studio Square Enix. To druga gra z serii Final Fantasy przeniesiona na system iOS.

Przeniesienie gry na system iOS zapowiadane było już w zeszłym roku podczas Electronic Entertainment Expo (E3). Od tego czasu studio Square-Enix nie podawało jednak żadnych szczegółów na temat premiery wersji na produkty firmy Apple.

Wersja dostępna dla iPhone'ów oraz iPad'ów będzie ponowną realizacją wersji znanej z PlayStation Portable o nazwie Final Fantasy Tactics: War of the Lions.

Wersja na ma się ukazać pod koniec czerwca. Posiadacze będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej, gdyż wersja przeznaczona dla posiadaczy tabletów firmy Apple, ma wspierać HD - co wymaga większych nakładów pracy.

War of the Lions to remake klasycznej gry Final Fantasy z 1997 roku. Pierwotnie gra wyszła na konsole PlayStation. Od 2009 roku dostępna była również na PSP. Teraz pograć w nią będą mogli posiadacze urządzeń Apple'a.

Nie jest to pierwsza gra z serii Final Fantasy przeniesiona na produkty Apple.Wcześniej posiadaczom iPhone'ów i iPad'ów umożliwiono grę w Final Fantasy III.