Final Fantasy Tactics: War of the Lions - latem dostępne na iOS

Final Fantasy Tactics będzie dostępne dla posiadaczy iPhone'ów oraz iPadów, na przełomie czerwca i lipca. Taką informację podało studio Square Enix. To druga gra z serii Final Fantasy przeniesiona na system iOS.

Przeniesienie gry na system iOS zapowiadane było już w zeszłym roku podczas Electronic Entertainment Expo (E3). Od tego czasu studio Square-Enix nie podawało jednak żadnych szczegółów na temat premiery wersji na produkty firmy Apple.

Wersja dostępna dla iPhone'ów oraz iPad'ów będzie ponowną realizacją wersji znanej z konsoli PlayStation Portable o nazwie Final Fantasy Tactics: War of the Lions.

Wersja na iPhone'a ma się ukazać pod koniec czerwca. Posiadacze iPadów będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej, gdyż wersja przeznaczona dla posiadaczy tabletów firmy Apple, ma wspierać HD - co wymaga większych nakładów pracy.

War of the Lions to remake klasycznej gry Final Fantasy z 1997 roku. Pierwotnie gra wyszła na konsole PlayStation. Od 2009 roku dostępna była również na PSP. Teraz pograć w nią będą mogli posiadacze urządzeń Apple'a.

Nie jest to pierwsza gra z serii Final Fantasy przeniesiona na produkty Apple.Wcześniej posiadaczom iPhone'ów i iPad'ów umożliwiono grę w Final Fantasy III.