Final Fantasy VII Remake Part 2 - prace nad grą idą pełną parą

Premiera drugiej części Final Fantasy VII Remake może nastąpić znacznie szybciej niż nam się wydawało.

Final Fantasy VII Remake to jedna z najlepszych tegorocznych "growych" premier. Produkcja Square Enix w niemal perfekcyjny sposób odświeżyła dobrze już znaną historię. Jeszce przed premierą gry dowiedzieliśmy się, że twórcy zdecydowali się podzielić ją na części. Ile ich ostatecznie będzie? Tego niestety nie wiemy, ale dzięki magazynowi Famitsu dowiedzieliśmy się nowych szczegółów na temat drugiej odsłony Final Fantasy VII Remake.

Tetsuya Nomura - reżyser Final Fantasy VII Remake, w rozmowie z dziennikarzami Famitsu, zdradził, że rozumie pragnienie graczy, aby Final Fantasy VII Remake Part 2 ukazało się jak najszybciej. Zespół odpowiedzialny za grę pracuje pełną parą i chce jak najszybciej podzielić się efektami swoich starań z szerszą publicznością.

W pełni rozumiemy pragnienie szybkiego wydania kontynuacji. Chcemy dostarczyć ją tak szybko, jak to tylko możliwe. - Tetsuya Nomura

Reżyser przyznał również, że przy pracy nad pierwszą częścią remake'u jego zespół wiele się nauczył i dzięki temu przy okazji Final Fantasy VII Remake Part 2 możliwe będzie dostarczenie produkcji jeszcze większej i lepszej od poprzednika.

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona będzie jeszcze lepsza pod względem jakości, co może zapewnić jeszcze lepsze wrażenia. Chcielibyśmy to jak najszybciej wydać, więc proszę, poczekajcie na to. - Tetsuya Nomura

Na temat drugiej części remake'u Final Fantasy VII wypowiedział się również Yoshinori Kitase, który jest głównym producentem gry. Zdradził on, że "historia nowego Final Fantasy VII dopiero się zaczyna".

Final Fantasy VII Remake zadebiutował w kwietniu tego roku i jest dostępny na wyłączność konsoli PlayStation 4. Kiedy możemy zatem spodziewać się drugiej części? Rok 2021 to raczej myślenie życzeniowe. Pierwsza cześć musi najpierw trafić na konkurencyjne platformy (Xbox, PC), a to najprawdopodobniej nastąpi w kwietniu przyszłego roku. Znacznie bardziej realny wydaje się zatem rok 2022.

Zobacz również: Microsoft pewny swego - Xbox Series X otrzyma „najlepszy zestaw gier na start” w historii