Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers zaliczają opóźnienie

Square Enix poinformowało dzisiaj, że gry Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers zadebiutują później niż oczekiwano.

Nie mamy dobrych wiadomości dla graczy wyczekujących rychłych premier gier Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers. Japoński wydawca obydwu produkcji - firma Square Enix, zapowiedział, że zadebiutują one w późniejszych terminach.

W przypadku remake'u kultowego jRPG-a - Final Fantasy VII, "obsuwa" nie jest duża. Tytuł ten miał pierwotnie zadebiutować 3 marca, natomiast nowa data premiery to 10 kwietnia, mówimy zatem o nieco ponad miesiącu dodatkowego oczekiwania.

Zobacz również:

  • PS Plus marzec 2021 - poznaliśmy darmowe gry miesiąca na PS4 i PS5
  • Diablo 4 - premiera, zwiastun, rozgrywka. Sprawdź, co wiemy [27.07.2021]

Znacznie dłużej będą musieli czekać sympatycy bohaterów z uniwersum Marvela. Marvel’s Avengers trafi na sklepowe półki trzy miesiące później niż oczekiwano - zamiast 15 maja, gra zadebiutuje 3 września.

W obydwu przypadkach twórcy podkreślają, że dodatkowy czas jest im potrzebny na doszlifowanie produkcji i zadbanie, aby w dniu premiery gracze nie musieli zmagać się z błędami czy niedoróbkami.

Zarówno Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers wymieniliśmy w gronie najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku. Choć z perspektywy gracza późniejsza premiera długo wyczekiwanego tytułu nigdy nie jest dobra, to wydaje się, że decyzja Square Enix jest jak najbardziej słuszna. Zawsze lepiej jest dać deweloperom dodatkowy czas na dopracowanie gry, niż łatanie jej dopiero w dniu premiery, co niestety w zeszłym roku było nagminnym procederem.

źródło: Square Enix